Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Haluk Levent Migros'un ardından sıradaki hedefini açıkladı

Migros’taki ücret zamlarına karşı yapılan eylemlerde arabuluculuk yapan ve işçilerin taleplerinin karşılanmasını sağlayan sanatçı Haluk Levent, “Sırada Yemeksepeti var" dedi.

Abone ol
Abone ol 22 Şubat 2022 19:08

Migros'un Esenyurt'taki deposunda çalışan işçilerin 3 Şubat'tan beri devam eden grevi, Haluk Levent'in arabuluculuğu sayesinde anlaşmayla bitti.

"İŞÇİLERİN KARARLI DURUŞU OLMASA ÇÖZÜLMEZDİ"

halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, bugünkü yazısında Haluk Levent ile yaptığı görüşmeyi aktardı Levent, Migros krizinin çözüm sürecini şöyle anlattı:

"Geçen yıl da Migros işçileri için arabulucu olmuştum, o da çözüme kavuşmuştu. Ben yıllardır Migros işçisiyle birlikteyim. Önceki grevlerde yağmur altında şarkılar söyledim. "Bir şarkıcı çözdü"ye indirgenmesini tuhaf buluyorum. Sendika ve işçilerin kararlı duruşu olmasa çözülmezdi.

"SIRADA YEMEKSEPETİ VAR"

"Ortalık gergindi. Gerginlik çözümsüzlüğe gidiyordu. İki tarafa da "Arabulucu olmamı ister misiniz?" dedim. "Lütfen" dediler. Hem Migros'a gittim hem işçilere... Dokuz gün görüşmelerle ve telefon trafiğiyle geçti. Dün (Önceki gün) "Ahbap'ta buluşalım" dedim. Sekiz buçuk saat aralıksız tartışmadan sonra sorunu çözdük."

(Hiç kopma aşamasına geldi mi?) "Üç kez. Bizde Gül abla var. 'Abla hemen kahve yolla, lokum getir, burası darmadağın oluyor' dedim."

"Bazı iş yerlerinde greve gittiğim için reklam kaybettiğim oldu. Bu bir risktir. Riske giren sanatçı bunları yitirecek bazen. Son beş yılda 80'e yakın greve gittim. İnsanlara şarkılar söyledim. Emek bilinciyle yaklaşıyorum.

Sırada Yemeksepeti var. Ona başlamayı düşünüyorum. Her an Yemeksepeti'ni gitarla basabilirim. 'Haluk abiniz geldi ulan, ne oluyor, şu işi çözelim' demeyi düşünüyorum."

Yorumlar