Anasayfa /  Magazin

Hakan Peker bu seferde kanal bastı!

Hakan Peker yeni çıkan şarkısı en çok dinlenen listeye giremeyince kanalı bastı.

Abone ol
Abone ol 13 Ekim 2018 16:13

Bir döneme şarkıları ve danslarıyla damga vuran Türk Popunun önemli isimlerinden Hakan Peker, yeni şarkısına listesinde yer vermeyen müzik kanalını basıp klibinin yayınlamasını yasaklattı.

ŞARKISINA YETERİNCE YER VERİLMEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Hakan Peker, 'Unutuluyor mu Aşklar' şarkısının klibine bir müzik kanalında yeterince yer verilmediğini iddia etti.Şarkının listelere alınmadığını da söyledi ve kanala avukatıyla birlikte polis gönderip tutanak tutturdu.

DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI HAYSİYET KURULUNA SEVK EDİLDİ

Hakan Peker, o kanalda klibinin yayınını yasaklattı. Hakan Peker'in polise başvurmasını tasvip etmeyen, üyesi olduğu MÜYAP ise kararıyla şaşırttı. MÜYAP, üyesi Hakan Peker'i haysiyet kuruluna sevk etti. MÜYAP Başkanı Bülent Seyhan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yönetim kurulu olarak aldığımız karar neticesinde, üyemiz Hakan Peker'i, bu davranışından dolayı haysiyet kuruluna sevk ettik."

TOP 20 LİSTESİNİ OLUŞTURURKEN 35 AYRI KRİTERİ BAZ ALIYORUZ

Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay ise "Top 20 listesi nasıl oluşturuluyor?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Bütün sektör, Top 20 listesinin nasıl oluşturulduğunu ve yayın akışını çok iyi biliyor.

Biz 35 ayrı kriteri baz almamızın yanı sıra ulusal ve yerel radyolarda çalınma sürelerini, radyo monitör verilerini, haftalık dijital verileri, 40 üniversitede bulunan kiosklardaki geri bildirimleri ve fiziki satışların grafiklerini derleyerek bir puanlama çıkarıyoruz. Top 20 listesi bu verilerden oluşuyor. Ancak tüm bu kaynaklarda üst sıralarda olan listede Mehmet zirveye yerleşebiliyor."

"KENDİSİNE ETİK DAVRANILMADIĞINI DÜŞÜNÜYOR"

Hakan Peker, avukatı Cengiz Balcı aracılığıyla Günaydın'a olayla ilgili şu açıklamayı gönderdi: "Hakan Bey, haksız rekabet, tarafsız yayıncılık, hukuksuzluk ve ilkesizlikle karşı karşıya kaldı. Yasal hakkı olarak bu durumun tespitini yaptırıp eserini o TV Grubu'nda yasaklattı. Çünkü kendisine etik davranılmadığına inanıyor."

Kaynak: Superhabertv


Etiketler en çok dinlenen
Yorumlar