Belediye otobüsü gelin arabası oldu

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da toplu nikah töreni düzenleyen Tekirdağ Ergene Belediyesi, nikahları kıyılacak 8 çift için belediye otobüsünü gelin arabası olarak hazırladı. Evlenecek çiftler nikahın kıyılacağı salona gelin ve damatların baş harflerinin asıldığı, evleniyoruz yazılı belediye otobüsü ile geldi.

Belediye otobüsü gelin arabası oldu

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da toplu nikah töreni düzenleyen Tekirdağ Ergene Belediyesi, nikahları kıyılacak 8 çift için belediye otobüsügelin arabası olarak hazırladı. Evlenecek çiftler nikahın kıyılacağı salona gelin ve damatların baş harflerinin asıldığı, evleniyoruz yazılı belediye otobüsü ile geldi.

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik Ergene Belediyesinin Ulaş hizmet binasında yer alan düğün salonunda gerçekleşti. Nikah tarihlerini unutulmaz kılmak isteyen 8 çift Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikah töreniyle dünya evine girdi.

Belediye otobüsü gelin arabası oldu

Tüm masrafların Ergene Belediyesi tarafından karşılandığı etkinlikte gelin ve damatların gelin arabası da belediye otobüsü oldu. Genç çiftlerin nikahını kıyan Ergene Belediye Başkanı, "Bu geleneği Ergene'de başlattık. Maddi geliri az olan çiftlerimiz veya bugüne kadar nikahı geciken çiftlerimize burada bu geleneği başlattık. Bu sene bir değişiklik olsun istedik ve belediye otobüsünü gelin arabası olarak yaptık, süsledik. Bunlar biliyorsunuz geçmişte filmlerde vardı Yeşilçam’da da yaşanmış örnekleri vardı. Ergene Belediyesi bu konuda da bir ilke imza attı" dedi.
"Bir yandan savaşan askerlerimiz var" diyen Başkan Yüksel, "Askerlerimize saygı duyuyoruz, sevgi duyuyoruz o yüzden toplu nikah töreni, toplu düğün törenini kısa kestik ama inşallah önümüzdeki dönemde daha iyi hoş bir şekilde kutlarız. Tüm evlenen çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Biliyorsunuz Ergene sevgi kenti. Sevgiyle daima ileri diyoruz. Bu seneki sloganımız yeni dönemdeki sloganımız bu, çünkü Ergene’de insanlar mutlu. Mutlu bireyler topluluğu Ergene. İnşallah bu mutluluk her alanda her platformda devam edecek" diye konuştu.
Ergene Belediyesi organizasyonu ile dünya evine giren çiftlerden bazıları da düzenlenen organizasyondan memnun olduklarını belediye otobüsünün de gelin arabası olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER