Anasayfa /  Foto Galeri

Gidiş dönüş uçak bileti 6 bin TL’nin altında, vizesiz gidebileceğiniz yurt dışı şehirleri

Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi ENUYGUN, bahar tatili yapmak isteyenler için vizesiz ya da kapıda vize ile giriş yapılabilecek, gidiş – dönüş uçak biletleri 6.000 TL’nin altında uygun fiyatlı rotaları derledi.

Gidiş dönüş uçak bileti 6 bin TL’nin altında, vizesiz gidebileceğiniz yurt dışı şehirleri - Sayfa 1

Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun.com, mart ayında keyifli bir yurt dışı tatili yapmak isteyenler için gidiş-dönüş uçak bileti 6 bin TL’nin altındaki en güzel rotaları derledi. İşte ENUYGUN’un 5 günlük bir seyahat için araştırdığı gidiş-dönüş uçak bileti 6 bin TL’nin altındaki harika şehirler.

Gidiş dönüş uçak bileti 6 bin TL’nin altında, vizesiz gidebileceğiniz yurt dışı şehirleri - Sayfa 2

1.685 TL’den başlayan fiyatlarla Lefkoşa

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının çipli kimlikle giriş yapabildiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa, Enuygun.com’un listesinde ilk sırada. Mart ayında 5 günlük bir tatil için uçak biletlerini 1.685 TL’den almanın mümkün olduğu Lefkoşa’ya giderseniz Büyük Han, Selimiye Camisi olarak da adlandırılan St. Sophia Katedrali, Venedik Sütunu, Derviş Konağı ve Etnografya Müzesi mutlaka görmeniz gereken yerler. 

 

Seyahatinizde hellim peynirli lezzetler, peynirle hazırlanan mantı piruhu ve kolokası tatmalısınız.

Gidiş dönüş uçak bileti 6 bin TL’nin altında, vizesiz gidebileceğiniz yurt dışı şehirleri - Sayfa 3

2.702 TL’den başlayan fiyatlarla Saraybosna

ENUYGUN’un listesinin ikinci sırasında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna var. Mart ayı için gidiş – dönüş uçak biletlerini 2.702 TL’den başlayan fiyatlarla almanın mümkün olduğu şehirde gezilecek yerlerin başında Başçarşı geliyor. Şehre gitmeyi tercih ederseniz keşif listenizde Umut Tüneli, Latin Köprüsü, Gazi Hüsrev Bey Camisi, Sarajevo City Hall ve Bjelašnica Dağı da yer almalı. 

 

Şehrin en ünlü lezzetleriyse şüphesiz Boşnak böreği ve trileçe.

Gidiş dönüş uçak bileti 6 bin TL’nin altında, vizesiz gidebileceğiniz yurt dışı şehirleri - Sayfa 4

3.881 TL’den başlayan fiyatlarla Tiflis

Enuygun.com’un derlemesinde sıra Tiflis’te. Mart ayında ülkemizden sık ziyaretçi alan Tiflis’e gitmek isterseniz uçak biletlerinizi 3.881 TL’den başlayan fiyatlara almanız mümkün. Modern yaya köprüsü Bridge of Peace, Sameba Katedrali ve Narikala Harabesi şehirde görülmesi gereken cazibe merkezlerinin başında geliyor. Teleferik ile Narika’ya çıkmak ise şehirden dönmeden mutlaka tatmanız gereken bir deneyim. 

 

Gürcü mantısı hinkali ve peynirli pide çeşidi haçapuri Tiflis’te sizi kendine çekecek lezzetler.