Ayrancı ilçesinde 23 köye helezon dağıtıldı

Karaman’ın Ayrancı İlçe Ziraat Odası tarafından 23 köye helezon dağıtıldı.Helezon dağıtım töreninde konuşan İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Elvan, "Dağıtılan helezonların şimdiden çiftçilere hayırlı olmasını diledi. Geçimini...

Ayrancı ilçesinde 23 köye helezon dağıtıldı

Karaman’ın Ayrancı İlçe Ziraat Odası tarafından 23 köye helezon dağıtıldı.

Helezon dağıtım töreninde konuşan İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Elvan, "Dağıtılan helezonların şimdiden çiftçilere hayırlı olmasını diledi. Geçimini ziraattan sağlayan Ayrancı çiftçisinin her zaman yanlarında olacaklarını belirten Elvan, "Burada düzenlediğimiz törenle birlikte hemşehrilerimizin kullanımına sunduğumuz helezonlar, çiftçilerimizin elde ettikleri mahsulü doldurma ve boşaltma işlemlerinde ortaya çıkan iş yükünü ortadan kaldıracak. Topyekün bir kalkınmayı, ilçede var olan potansiyeli harekete geçirerek ve üreterek gerçekleştirebiliriz. Bu bağlamda üreten çiftçinin yanında olarak ve onun çağın gerektirdiği bütün ekipmanlardan faydalanmasını sağlayarak başarabiliriz. Bu verimli toprakları teknolojinin nimetlerinden faydalandıkça verimliliğin artacağını da hep birlikte göreceğiz. Burada gördüğümüz her çiftçimizin yüzündeki tebessüm, bir sonraki çalışmalarımız için önemli bir ilham kaynağı olacak’’ dedi.

Helezonlarını muhtarları vasıtasıyla teslim alan çiftçiler ise İlçe Ziraat Odası Başkanlığına teşekkür etti. Helezon dağıtım törenine, Ayrancı Kaymakamı Mustafa Türkcan, Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı ile Ayrancı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Elvan, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER