Anasayfa /  Güncel /  3 sayfa-cinayet-kaza

Genç kıza 'neden şort giydin' dayağı!

Antalya'da, üniversitesi öğrencisi Elif Ülkü E., şortla çöp atmaya çıktığı için komşusu tarafından darp edildi. Gözaltına alınan saldırgan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Abone ol
Abone ol 17 Mayıs 2021 09:19

Antalya’da Kepez ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi Elif Ülkü E., 11 Mayıs 2021 günü, sahurdan sonra sokağındaki konteynere çöp dökmek için evinden dışarı çıktı. Bu sırada komşusu Mahsun T., “O..... musun böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Bunun üzerine E., Mahsun T.’ye “Sana mı soracağım?” diyerek tepki gösterdi. Sözlü saldırılarını devam ettiren Mahsun T., E.’ye saldırdı. Saçlarından tutularak yerde sürüklenen ve darbeler alan E., çığlıklarını duyan ailesi tarafından kurtarıldı.

Hürriyet'ten Aydın Kadıoğlu'nun haberine göre, E.’nin şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun T., ifadesinde kimseye saldırmadığını, karşı tarafın saldırdığını öne sürdü ve serbest kaldı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Elif Ülkü E., yaşadığı dehşeti sosyal medyadan paylaşarak anlattı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı olaya tepki göstererek, E.’ye destek mesajları gönderdi.

Elif Ülkü E., paylaşımında “Saat 04.15 civarında sahur sonrası çöp dökmeye çıktım. Evimin 30-40 metre ötesinde konteyner var. Döndüğümde aynı binada oturduğum Mahsun T., önce dik dik baktı. ‘Neden bakıyorsun?’ deyince ‘O..... musun böyle giyiniyorsun bizim mahallede böyle şeyler olmaz’ dedi. Ben ‘Sana mı soracağım, istediğimi giyerim’ deyince de üzerime saldırdı. Saçlarımdan tuttu dirseğiyle sırtıma ve boynuma vurmaya başladı. Saçlarımdan sürükledi. Şort giymiştim ve evimden çöp atmaya çıktım yalnızca. Çöp atmak için üstümü değiştirmem mi gerekirdi?” diyerek yaşadıklarına isyan etti.

Hürriyet

 

Etiketler Antalya şort dayak
Yorumlar