Anasayfa /  Spor

Gaziantep FK Spor Toto Süper Ligden çekilme kararı aldı!

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası spor camiasıda payına düşen felaketi yaşıyor. Spor Toto Süper Lig ekibi Gaziantep FK’da yönetim kurmak için görevlendirilen Memik Yılmaz yaptığı açıklamada, ligden çekileceklerini ifade etti.

Abone ol
Abone ol 12 Şubat 2023 11:09

Son dakiaka haberi: Gaziantep FK Spor Toto Süper Ligden çekilme kararı aldı!

Gaziantep FK'da yönetim kurmak için görevlendirilen Memik Yılmaz yaptığı açıklamada bu sezon ligden çekileceklerini ifade etti. Yılmaz, TFF'ye gönderilecek yazı üzerine çalıştıklarını ve bugün resmi başvuruyu yapacaklarını belirtti.

Yeni Malatyaspor'un ardından Gaziantep FK olarak bugün resmi başvuruyu yapacaklarını belirten Memik Yılmaz, "Şu an dilekçeyi veriyoruz. Bu sezon çekilmek için dilekçeyi hazırlıyoruz. Kararımız takımın iskeletini bozmama yönünde unun için de kiralık düşünüyoruz. Sağ olsun diğer kulüplerimiz de bize yardımcı olacaklar. En az 1-2 futbolcumuzu kiralık vereceğiz ki maaş yükümüzü alsınlar üzerimizden. Onun haricinde biz oyuncu satmayı düşünmüyoruz. Futbolcularımızla da konuştuk bu anlamda olumlu cevaplar aldık. İnşallah bir sonraki sezon için hazırlıklarımızı yaparak mücadelemizi vereceğiz" diye konuştu.

 Gaziantep'in deprem sonrası durumunun kötü olduğuna değinen Memik Yılmaz, "Burada insanlık bir sınav veriyor. Hala haber alınamayan enkaz altında olan insanlar var. Gıda ürünlerinde bir sıkıntımız yok ama barınma anlamında sıkıntılar var. Hava şartları malum soğuk. Gaziantep Belediyemiz çalıştı, su, doğalgaz gibi sıkıntılarımız kalmadı" şeklinde konuştu.

Yorumlar