Anasayfa /  Spor /  Galatasaray

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Ali Koç'a cevap!

Kendisini bir televizyon programında karşı karşıya gelmeye çağıran Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten cevap geldi. Ali Koç'un çağrısını "Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan yaklaşım" diyen Özbek, "Rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz" sözleriyle o çağrıyı reddetti.

Abone ol
Abone ol 24 Ocak 2023 23:31

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un çağrısına cevap verdi.

Galatasaray'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Ali Koç'a,

Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Bu metinle, başkanı olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Türk futbolunda "Herkes için adalet" arayışımıza katkı sağlamak yerine, futbolu sahanın dışına çıkarma amacına yönelik bir çaba içerisinde olduğu net bir şekilde görülüyor. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi anlıyorum. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de bizim gibi biliyorsunuz.

Biz, futbolun sahada oynandığını ve adaletin herkes için önemli olduğunu tüm paydaşlara hatırlatmaya devam edeceğiz. Kendileri için ayrıcalık isteyip sistemi buna göre dizayn etmeye çalışanların karşısında da her zaman duracağız.

Zaman zaman hepimiz yaşanan gerginliklerden etkilensek de Türk futbolunun ve kulüplerimizin vizyonunu geliştirmek, değerini artırmak için ortak bir çaba ve sağduyuyla hareket etmek, hepimizin sorumluluğu olmalı. Biz tüm bu aksi çabalara inat, rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz.

Dursun Aydın Özbek

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı"

Yorumlar