Anasayfa /  Foto Galeri

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Süper Kupa açıklaması: Derbi kardeşliğin simgesi olsun

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Süper Kupa maçı öncesi Şanlıurfa'da açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin A takımla derbiye çıkmasını umut ettiklerini belirten Özbek, "Bu derbinin bu olaylarla anılmamasını, bir bayram şenliği havasında geçmesini umut ediyorum. Pazar günü oynayacağımız derbi, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bir simgesi olarak tarihe geçer inşallah" dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Süper Kupa açıklaması: Derbi kardeşliğin simgesi olsun - Sayfa 1

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe ile oynayacakları Süper Kupa maçı için gittiği Şanlıurfa'da açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Süper Kupa açıklaması: Derbi kardeşliğin simgesi olsun - Sayfa 2

Karşılaşmayla ilgili konuşan Özbek şunları söyledi:

"Fenerbahçe - Galatasaray derbisi, dünyadaki en önemli derbiler arasında yer alan derbilerden biri. Bu maçı buradaki insanlara seyrettirelim. Ben dün geldim ve bizi ne kadar sevdiklerini gördüm. Bu derbinin bu olaylarla anılmamasını, bir bayram şenliği havasında geçmesini umut ediyorum. Bu söylemlerle bu derbi zedelenmese çok iyi olurdu. Buradaki Fenerbahçelilerin, Galatasaraylıların bizi canlı olarak izlemeleri gerekir."

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Süper Kupa açıklaması: Derbi kardeşliğin simgesi olsun - Sayfa 3

"KARDEŞLİĞİN SİMGESİ OLSUN"

"Daha önce de söylemiştim, gerginlik büyüdükçe bundan fırsat çıkaracak insanlar ortaya çıkacaktır. Memleketimiz zaten belli seviyede gerginlik yaşıyor, bunun üzerine benzin dökmemek lazım. Pazar günü oynayacağımız derbi, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bir simgesi olarak tarihe geçer inşallah."

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Süper Kupa açıklaması: Derbi kardeşliğin simgesi olsun - Sayfa 4

"SAVCILARIMIZ ÖNLEM ALSIN"

"Dünkü saldırı organize bir şey. Voleybol maçından sonra plakaları kapalı, motosikletli insanlar geliyor, bir taraftarımı ve 14 yaşındaki kızını darp ederek elindeki pankartları almak istiyor. Bu olaylar büyümeden savcılarımızın önlem almasını istiyorum. Artık bu seviyeye çıkmasın. Bu saldırıyı tertip edenleri ve onları azmettirenleri kınıyorum."