Anasayfa /  Popüler  /  Kim kimdir

Financial Times'ta röportajı yapılan Gaye Su Akyol kimdir, nereli?

Financial Times'ta Gaye Su Akyol ile yapılan bir röportajda, "Türk şarkıcı Gaye Su Akyol, Erdoğan'ın en kötü kabusu" başlığı kullanıldı. Röportajı ve özellikle başlığı Türk kullanıcılar, ti'ye aldı…Peki Gaye Su Akyol kimdir, kaç yaşında? Gaye Su Akyol'un şarkıları nelerdir?

Abone ol
Abone ol 30 Kasım 2022 18:18

Türkiye bugün, Financial Times’ta yayınlanan "Türk şarkıcı Gaye Su Akyol, Erdoğan'ın en kötü kabusu" başlıklı röportajı konuştu.

Özellikle Twitter’da TT olan röportajla, birçok kullanıcı dalga geçti.

Kimisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaye Su Akyol’u tanımadığını yazdı, kimisi 6’lı masa üzerinden ti'ye aldı.

“Bir eşcinsel olarak…”

Dünyanın en gözde İngiliz gazetesinde verilen röportajın başlığı çok geçmeden değişse de; Akyol’un özellikle cinsiyet ayrımcılığı ile ilgili konuştuğu yerler dikkat çekti.

Şarkıcı, “Kardeşimle benim aramda, kadın erkek ayrımını gördüm. Bu çok büyük bir şoktu. Bu yüzden evde kendi özgürlüğüm için savaşmak zorunda kaldım, sonra bu, müziğimle evrensel hale geldi. Bir kadın ya da bir eşcinsel olarak, sırf bu korkunç dünyada yaşamak için her zaman olduğundan daha sert biri gibi davranmalısın.” dedi.

Gaye Su Akyol yeni albümü 'Anadolu Ejderi'ni 25 Kasım 2022'de dinleyicileri ile buluşturdu. Anadolu Ejderi Akyol’un son beş yılda yazdığı şarkıları içeriyor.

GAYE SU AKYOL KİMDİR?

Gaye Su Akyol, 30 Ocak 1985 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Babası, ressam Muzaffer Akyol'dur. İlkokulu ve liseyi İstanbul'da okudu, üniversite eğitimini 2002-2007 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi antropoloji bölümünde tamamladı. Akyol, Seni Görmem İmkânsız grubuyla tanındıktan sonra 2014 yılında yayınlanan Develerle Yaşıyorum albümü ile çıkış yaptı. 2017'de İstanbul Kırmızısı filmi için şarkılar besteledi.

GAYE SU AKYOL'UN ALBÜMLERİ

Develerle Yaşıyorum (2014)

Hologram İmparatorluğu (2016)

İstikrarlı Hayal Hakikattir (2018)

Etiketler gaye su akyol
Yorumlar