Anasayfa /  Kültür sanat

Final Kültür Sanat Yayınları’ndan yeni bir kitap: Geleceği Hayal Ediyorum

Final Kültür Sanat Yayınları, Yazar Aygül Bahar Yılmaz’ın kaleme aldığı, Güneş Bloedorn’un tasarladığı “Geleceği Hayal Ediyorum”, hayal gücü ve dikkat üzerine merak uyandırıcı etkinliklerle dolu içeriğiyle okurları geleceğin sınırlarında eğlenceli ve öğretici bir keşfe davet ediyor.

Abone ol
Abone ol 05 Aralık 2023 06:32

Final Kültür Sanat Yayınları’ndan geleceğin yetişkinleri için yeni bir kitap: “Geleceği Hayal Ediyorum”

Çocuk kitapları yazarı ve psikolog Aygül Bahar Yılmaz'ın kaleme aldığı; Güneş Bloedorn'un renkli tasarımlarıyla zenginleşen “Geleceği Hayal Ediyorum” başlıklı kitap, genç okuyucuları geleceğin sınırlarını zorlamaya davet ediyor. Çocukları ve gençleri bilim, teknoloji ve sanatın kesiştiği serüvenlere çeken kitap Geleceğe dair heyecan verici kurgular, zihin açıcı etkinlikler ve keyifli akıl yürütme bulmacalarıyla genç zihinlerin sorgulama ve keşfetme yeteneklerini artırmayı hedefliyor.

İlkokul 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerinin öncelikli olarak ilgi alanına giren “Geleceği Hayal Ediyorum”, düşüncenin sınırlarını zorlayan eğlenceli sorulara yanıt aramayı seven her çocuk için bir başucu kitabı olma niteliği taşıyor. 

Çocuklar, “Geleceği Hayal Ediyorum”un renkli sayfaları arasında paralel evrenlerle, yardımcı robotlarla, yeni keşfedilen gezegenlerle, akıllı arabalarla ve hastalıkların tedavisinde kullanılan çiplerle dolu bir dünyanın içine dalıyor.

Kitapta çocuklar için eşleştirme, farklı olanı bulma, labirent, örüntü, bulmaca, şifre çözme gibi odaklanmayı ve dikkati kontrol etmeyi önceleyen etkinliklerin yanı sıra çevre bilinci, zaman yönetimi, mekân algısı, teknolojinin toplum üzerindeki etkileri gibi önemli konularda düşünmeye iten felsefi sorular da yer alıyor.  

Kitabın “Teknolojik Harikalar” ve “Müzikal Dünyalar” başlıklı bölümlerinde yapay zekâ ve robotların hayatımızdaki rolü ve müziğin gezegenler arası etkisi gibi konulara yer verilirken; "Emosyonel Alfabeler" ve "Hatalar ve Yaratıcılık" başlığını taşıyan bölümler, duygularımızın ve hatalarımızın yaratıcılıkla nasıl birleşebileceğini keşfetmemize yardımcı oluyor. Genç okurlar, kitabın “Mıknatıssal Kesintiler” ve “Sanal Alışveriş” bölümlerinde ise teknolojinin günlük yaşamımız üzerindeki etkilerini ve bu etkilerin nasıl yönetilebileceğini keşfediyor. 

‘’Geleceği Hayal Ediyorum’’, genç okuyucuları gelecek, teknolojinin rolü ve çeşitli alanlardaki ilerlemelerin etik ve pratik sonuçları hakkında eleştirel düşünmeye davet ederken; dünyanın gerçek sorunlarına çözümler üretmeye de çağırıyor.  

‘’Geleceği Hayal Ediyorum’’, öğrencilerden eğitimcilere, bilim kurgu ve gelecekçilik meraklılarından oluşan geniş bir okuyucu kitlesi için hem ilham kaynağı hem de yararlı bir kılavuz niteliğinde.

Künye

Kitap Adı: Geleceği Hayal Ediyorum - Hayal Gücü ve Dikkat Etkinlikleri

Yazan: Aygül Bahar Yılmaz

Resimleyen: Güneş Bloedorn

Sayfa Sayısı: 96

Fiyat Bilgisi: 105 TL

Yorumlar