Anasayfa /  Dünya

Filistinli hackerlardan İsrail'e siber savaş!

Hamas, terör devleti İsrail'de yayın yapan bir televizyon kanalını hackledi. Televizyon kanalına, "Dikkat Füze Saldırısı Riski lütfen sığınaklara" mesajını yazan hackerlar, ülkeyi fena karıştırdı.

Abone ol
Abone ol 15 Mayıs 2019 18:56

Dün gece saatlerinde İsrail merkezli bir televizyonun internet yayını hacklendi.

Filistinli hackerlar İsrail'i fena karıştırdı!

İsrailli "Kan" kanalının internet üzerinden izleyicilerine aktardığı yayın Salı günü gece saatlerinde hacklendi. Kanalın rutin yayını ekrandan giderken, bunun yerini İsrail ordusu imzalı bir uyarı metni aldı.

Söz konusu uyarıda kısa bir süre içerisinde füze saldırısı riski olduğu ve sığınaklara gidilmesi gerektiği mesajı yer alıyordu.

Kısa bir süre sonra kanalın hacklendiği ve mesajın sahte olduğu anlaşıldı.

Mesajın devamında, kanalı hackleyen kişiler "İsrail güvenli değil, göreceksiniz." mesajını ekrana yansıttı.

Kısa bir süre ekranda kalan mesajlar şaşkınlığa sebep oldu. Eurovision şarkı yarışmasının düzenlendiği günlerde Hamas'ın İsrail'e bir saldırı yapabileceği öne sürülüyordu. Bu nedenle bölgede gergin bir bekleyiş hakimdi.

"Kanalı Hamas hackledi"

İsrailli siber güvenlik yetkilileri ve Kan isimli kanalın görevlileri, siber saldırının failinin Hamas olduğunu açıkladı.

Hamas daha önce de İsrail'de bazı askerlerin telefonlarını hacklemiş ve İsrail merkezli yayınlara sızmayı başarmıştı. Örgütün bu amaçla oluşturulmuş "siber savaş" birimlerinin bulunduğu biliniyor.

Kaynak: Mepa News


Yorumlar