Anasayfa /  Spor

Fenerbahçe'nin anlaşmaya vardığı Willian Arao bugün İstanbul'a geliyor

Fenerbahçe transfer haberleri: Fenerbahçe'de teknik direktör Jorge Jesus'un verdiği rapor doğrultusunda transfer çalışmaları devam ediyor. Lincoln Henrique, Armindo Bruma ve Emre Mor'a resmi imzayı attıran sarı - lacivertlilerin dördüncü transferi olan Willian Arao, bugün İstanbul'a geliyor.

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 11 Temmuz 2022 10:45

 Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un verdiği listeye göre transfer operasyonunu yürüten sarı - lacivertli yönetim; Santa Clara'dan Lincoln Henrique, PSV'den Armindo Bruma ve Karagümrük'ten Emre Mor'u kadrosuna katmıştı. Portekizli çalıştırıcının 'mutlaka alınmalı' şeklinde işaret ettiği 6 numara transferinde ise mutlu sona ulaşıldı.

TRANSFER BİTTİ

Fenerbahçe, Brezilya takımlarından Flamengo'da forma giyen Willian Arao'nun transferini bitirdi.


MAÇ KADROSUNDA YER ALMADI

Sarı - lacivertlilerin kulübü ve kendisiyle anlaşmaya vardığı oyuncu, Flamengo'nun Corinthians maçı kadrosuna alınmamıştı.

BUGÜN İSTANBUL'A GELİYOR

Fenerbahçe'nin oyuncuyu bugün İstanbul'a getirmesi beklenirken, Arao'nun sağlık kontrollerinin ardından resmi imzayı atacağı ifade edildi.

ANLAŞMA DETAYLARI

Sarı-lacivertliler, 3 milyon euroluk bonservisi 3 taksitte Brezilya kulübü Flamengo'ya ödeyecek. İlk taksit anlaşmanın yapıldığı tarihte, ikinci ödeme kasım ayında, son taksit ise 2023 Ekim ayında ödenecek.


JESUS ÇOK İSTEMİŞTİ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Willian Arao transferini yönetimden özellikle istemişti.

KULÜP OPSİYONLU ARTI 1

Başarılı futbolcuya senelik 1 milyon euro maaş ödenecek. Mukavelenin 3+1 senelik olması bekleniyor. Sözleşmedeki "+1"lik kısım kulüp opsiyonlu olacak. Yani Fenerbahçe oyuncudan memnun kalır ve devam etmek isterse "+1" yılı devreye sokacak.

TAKIM ARKADAŞLARINA VEDA ETTİ

Kariyerinde ilk kez Avrupa'da boy gösterecek olan futbolcu, önceki günkü idmanda takım arkadaşlarına veda etmişti. Arao, Jorge Jesus'un Flamengo döneminde en çok güvendiği isimlerin başında geliyordu.

Yorumlar