Anasayfa /  Foto Galeri

Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Sadettin Saran'dan önemli açıklamalar geldi

Fenerbahçe'de başkanlık adaylığını açıklayan Sadettin Saran, önemli açıklamalarda bulundu. Saran, "Türk spor tarihinin en hazır yönetimiyle geliyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Sadettin Saran'dan önemli açıklamalar geldi - Sayfa 1

Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Sadettin Saran'dan önemli açıklamalar geldi

İş insanı ve Fenerbahçe Divan Kurulu Üyesi Sadettin Saran, başkan adaylığını açıklamıştı. Saran, TV 100'e konuk oldu ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Sadettin Saran'dan önemli açıklamalar geldi - Sayfa 2

İŞTE SADETTİN SARAN'IN AÇIKLAMALRI

- Niye bu dönem başkan adayısınız?

Sadettin Saran: "Bu benim hayalimdi çünkü iyi yapacağıma inanıyordum. Hala inanıyorum. O zamanlar aday olamadım, istedim, olamadım. 2 defa ihraç edildim. Bir keresinde, o zamanki başkan, "Hodri meydan" dedi. Ben de yasaklıydım, ihraç edilmiştim, "Kaldır yasağımı ben varım" dedim. İnsanlar da sanıyor ki, bir türlü çıkmıyor, çıkamadım. 2018'de yasal hakkım vardı. Burada önemli olan başkan olmak değil, önemli olan iyi başkan olmak. Fark yaratan başkan olmak lazım. Bu işin hakkını vermek lazım. 2018'de, o süreçte aday olmadım, oyları bölmenin anlamı yok. Ali Bey büyük bir farkla kazandı. O zaman o yüzden aday olmadım."

"Bu sefer, kasım ayında Ali Bey ile görüştük. "Çok emek verdin, maddi - manevi çok yoruldun. Aday olmayacaksan ben varım, bu işi iyi yapacağıma inanıyorum" dedim. O da, "Ben de senin iyi yapacağına inanıyorum" dedi. "Ben aday olup olmayacağı bilmiyorum ama asla asla deme" dedi. Bize defterleri açtı. İnanılmaz şeffaf yaklaştı bize. Ona yapılmayanı o bize yaptı. Biz Ali Bey'in şeffaflığı sayesinde Ekim-Kasım ayından beri ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Şunu iddia ediyorum, Türk spor tarihinin en hazır yönetimiyle geliyoruz."

Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Sadettin Saran'dan önemli açıklamalar geldi - Sayfa 3

"Fenerbahçe 10 senedir şampiyon olamıyor. Burada futbolda başarı var demek dürüst olmaz. Ama bu başarısızlığı sadece Ali Bey'e bağlamak haksızlık, kötü niyet olur. Bu doğru değil, müthiş bir mücadele var."

"Müthiş dış etkenler var. Yapılanlar, şeffaflık, diğer branşlar, dünya spor kulübü olarak baktığımda başarı var. Futbolda yok maalesef. Ankara ile ilişkiler kötü başladı içimizdekiler yüzünden süreç iyi yönetilemedi. Onlar da düzeltilmeyecek şeyler değil."

Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Sadettin Saran'dan önemli açıklamalar geldi - Sayfa 4

- Fenerbahçe neden şampiyon olamıyor?

"İstenmiyor bizim şampiyon olmamız. Fenerbahçe'nin üzerinde oyunlar oynandığını düşünüyorum. Sivas maçındaki penaltı, penaltı değildi. Trabzon olayı şaka gibi, tarihe geçecek bir olay. Dolayısıyla oynandığını düşünüyorum."