Anasayfa /  Foto Galeri

Fatih Terim'in ayrılığının perde arkası! İşte Terim ve Başkan Elmas arasında geçen diyalog

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, üst üste gelen kötü sonuçların ardından teknik direktör Fatih Terim ile yolları ayırma kararı aldı.Başkan Burak Elmas ile görüşen Terim'in kontratı karşılıklı anlaşılarak sona erdirildi. Peki görüşmenin detaylarında ne yaşandı. İşte perde arkasındaki o konuşmalar...

Fatih Terim'in ayrılığının perde arkası! İşte Terim ve Başkan Elmas arasında geçen diyalog - Sayfa 1

Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda alınan kötü sonuçların ardından Galatasaray'da Fatih Terim dönemi sona erdi. Başkan Burak Elmas ile görüşen Terim'in kontratı karşılıklı anlaşılarak sona erdirildi. Peki görüşmenin detaylarında ne yaşandı. İşte perde arkasındaki o konuşmalar...

Fatih Terim'in ayrılığının perde arkası! İşte Terim ve Başkan Elmas arasında geçen diyalog - Sayfa 2

Galatasaray'da dün önemli gelişmeler yaşandı ve kaynayan kazan taştı; Fatih Terim ile yollar ayrıldı. Bir süredir Aslantepe ile Florya arasında ciddi bir fikir uyuşmazlığı yaşanıyordu. Özellikle Başkan Burak Elmas'ın hocaya yardımcı antrenör bulma girişimi aslında bardağı taşıran son damlaydı. Kupadan elenilmesi, üstüne Giresun maçındaki kötü sonuç da gelince sarı-kırmızılı camiada eleştiri başlamış, Terim'in istifası istenmişti.

Fatih Terim'in ayrılığının perde arkası! İşte Terim ve Başkan Elmas arasında geçen diyalog - Sayfa 3

YÖNETİMLE 8 SAAT TERİM'LE 10 DAKİKA

Sabah gazetesinin haberine göre; Pazar günü futbolla ilgilenen tüm yöneticileri kulüp binasına çağıran Burak Elmas'ın saat 16:00'da başladığı toplantısı gece 00.00'a kadar sürdü. Yönetim kurulunun yaptığı toplantının ardından kulübün hukukçuları da görüşmeye dahil oldu. Terim'in sözleşme detaylarının üzerinden geçildi. Pazartesi günü (dün) ilk iş olarak Fatih Terim, Aslantepe'ye çağrıldı ve 10 dakikayı geçmeyen görüşme sonunda ayrılık kararı İmparator'a iletildi.

Fatih Terim'in ayrılığının perde arkası! İşte Terim ve Başkan Elmas arasında geçen diyalog - Sayfa 4

GÜNLERDİR BANA MOBBING UYGULADINIZ

Görüşmede Burak Elmas, oy çokluğu değil oy birliği ile alınan kararı Fatih Terim'e "Hocam teknik açıdan değişiklik kararı aldık. Bu benim ve yönetim kurulunun kararıdır. Fakat ben sizinle çalışmaya devam etmek istiyorum. Sportif AŞ'de başkan yardımcım olun. Ya da G.Saray'da sportif direktör olun" dedi. Şaşkına dönen tecrübeli hocanın da "Başkan bu nereden çıktı. Siz şaka mı yapıyorsunuz! Ben saha kenarındayım ve kariyerimi ortaya koydum. Bunu kabul etmem mümkün değil. Geçen hafta Florya'da konuştuk. Ben yanlış anlamışım demek ki… Niyetinizi anlamalıydım. 10 gündür bana mobbing yapıyorsunuz. Bu teklifi kabul etmiyorum" cevabını verdiği öğrenildi.