Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Facebook alan adı 'satışa çıkarıldı': Twitter kurucusu fiyatını sordu

Tüm dünyada saatlerdir Facebook, Instagram ve Whatsapp'a erişim sorunu yaşanırken, Facebook'un alan adının (domain) satışa çıkarıldığı iddia edildi. Bu iddiayla ilgili görseli paylaşan Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey’in ise alan adı için ne kadar ücret istendiğini sorduğu 'tweet'i saniyeler içinde viral oldu.

Abone ol
Abone ol 05 Ekim 2021 18:13

Sosyal medya platformları Whatsapp, Instagram ve Facebook'a dünya genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Bu paltformları kullanan binlerce insan ise bir diğer dev sosyal medya platformu Twitter'da aktif olmaya başladı.

 Erişim sorunu yaşanmayan ve etkileşim trafiği artan Twitter’dan şu imalı tweet geldi: "Kelimenin tam anlamıyla herkese merhaba." Bu mesaja ise Whatsapp'ın Twitter hesabından, "Merhaba" yanıtı geldi.

 Bir Twitter kullanıcısının, Facebook'un alan adının (domain) satışa çıkarıldığına dair ekran görüntüsünü tweet atması sonrası Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in bu tweete "How much?" (Fiyatı ne kadar) cevabını vermesi ise viral oldu. Tweet 45 dakika içinde 32 bin beğeni aldı.

 Facebook alan adının kısa süreliğine Facebook bünyesinden çıktığı ve satılık duruma geldiği görüldü. Alan adı hala Facebook'a kayıtlı.

 Whatsapp'tan yapılan açıklamada, "Şu anda bir erişim sorunu yaşandığının farkındayız. Sorunun en kısa sürede düzelmesi için çalışmalarımız sürüyor" ifadesi kullanıldı.

6 SAAT SONRA ERİŞİM SAĞLANDI
Facebook, Instagram ve WhatsApp sunucularında yaklaşık 6 saattir devam eden problemin giderildiği bildirildi. Erişim, TSİ 01.00 civarı gerçekleşti.

Facebook sözcüsü, hizmetlerin çalışmaya başladığını ancak eski haline dönmesinin biraz daha zaman alacağını duyurdu.

Yorumlar