Anasayfa /  Foto Galeri

Eski nişanlısı tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız'ın vasiyeti ortaya çıktı

Eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından restoranda öldürülen 29 yaşındaki avukat Dilara Yıldız'ın, cinayetten bir süre önce arkadaşına vasiyetini söylediği ortaya çıktı.

Eski nişanlısı tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız'ın vasiyeti ortaya çıktı - Sayfa 1

İstanbul'da 29 yaşındaki avukat Dilara Yıldız, aynı yaştaki eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından restoranda kalabalığın içinde, polislerin karşısında silahla öldürüldü. 

Eski nişanlısı tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız'ın vasiyeti ortaya çıktı - Sayfa 2

Gözaltına alınan zanlı, Asayiş Şube Cinayet Masası ekiplerince sorguya alındı. İfadesini verdikten sonra da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Eski nişanlısı tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız'ın vasiyeti ortaya çıktı - Sayfa 3

Genç avukat için dün İstanbul Barosu önünde bir anma programı düzenlendi. Törene Dilara Yıldız'ın annesi Elvan Yıldız, kardeşi Merve Yıldız ile İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, bazı barolardan temsilciler, avukatlar, arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Yıldız'ın tabutuna avukatlık cübbesi örtülürken, karanfiller konuldu. Programda konuşan anne Elvan Yıldız, "Acım da öfkem de çok büyük. En büyük cezayı alıp, oradan çıkmamasını istiyorum" diyerek sanığa isyan etti.

Eski nişanlısı tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız'ın vasiyeti ortaya çıktı - Sayfa 4

"BANA BİR ŞEY OLURSA DAVAMA SAHİP ÇIKIN"

Sabah'ın haberine göre Yıldız'ın avukat bir arkadaşına cinayetten bir süre önce vasiyetini açıkladığı öğrenildi. Yıldız'ın "Bana bir şey olursa davama siz sahip çıkın." dediği öğrenildi.