Anasayfa /  Politika

Erdoğan'dan Ankara mesajı! Sahte imzayla senet imzalayana...

Ankapark (Wonderland Euroasia) açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'ı işaret ederek, "Ankara'yı sahte imzalarla senet imzalayanlara teslim edemeyiz. Ne bu ittifaktan ne de ittifakın defolu adayından Ankara'ya bir hayır gelmez" dedi.

Abone ol
Abone ol 20 Mart 2019 15:07

Ankapark (Wonderland Euroasia) açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'ı işaret ederek, "Ankara'yı sahte imzalarla senet imzalayanlara teslim edemeyiz. Ne bu ittifaktan ne de ittifakın defolu adayından Ankara'ya bir hayır gelmez" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankapark "Wonderland Euroasia"nın 31 Mart akşamına kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları...

"Hizmet yolculuğumuzu büyük bir projenin açılışıyla gerçekleştiriyoruz. 1 milyon 300 bin kilometrekareye varan büyüklüğüyle Ankapark'tan Ankara Büyükşehir Belediyemiz yıllık 50 milyon lira gelir elde edecektir. Ankapark'ın şehrimize çok ciddi katkıları olacaktır.

İstanbul'u fethederek çağ açıp çağ kapan sultan bir şehri imar etmekten, bir halkın kalbini kazanmaktan büyük bir hüner yoktur diyor. Vatandaş 'Allah razı olsun' dedikten sonra akan sular durur. Tüm belediye başkanlarıma söylüyorum; halkımın gönlünü kıran benim de gönlümü kırmış olur. Biz gönüller kırmaya değil, gönüller yapmaya geldik.

Sadece bize oy veren vatandaşlarımız için değil 82 milyonun her bir ferdi için çalıştık.Sandıkta verilen görevin hakkını sahada ter dökerek ödemeye gayret gösterdik. Gece gündüz demeden mücadele ettik.

"HATAY'DA BARAJ YOK Kİ DİYOR..."

Buradan sizlerin aracılığıyla tüm Türkiye'ye bir kez daha şu gerçeği ifade etmek istiyorum. Bize oy versin, vermesin her bir kardeşimin şuna dikkatini çekmek istiyorum. Siyaset özünde hizmet yarışıdır. Yalan değildir. Yalandan büyük bir felaket olamaz. Ben Hatay'da 6 baraj yaptık diyorum, ana muhalefetin başındaki zat "Hatay'da baraj yok ki" diyor. Senin kılavuzun kim ona bak. Bunun kılavuzu karga. Her şeyiyle televizyonlara talimatı verdim, bütün barajlarımızı yayınlayın. Bu adam nerede hangi barajlarımız var görsün. Akşam yalan, sabah yalan. Biz bunun yalanları nedeniyle biz aldığımız tazminatlardan bıkar hale geldik. Ama bu bıkmadı, şimdi milletvekilleri 5'er bin lira yardım sandığına para atıyorlar.

Bizim siyasetimiz özgülük, demokrasi siyasetidir. Bizim siyasetimiz gönül siyaseti, gönülleri kazanma siyasetidir. Gönle giren her şey göze de hoş gelir. Seçim sandıktan önce kalplerde kazanılır. Bizim insana, milletimize, siyasete bakış açımız budur. Biz gönül yapmanın, gönüller kazanmanın derdindeyiz. Biz şehirleri ayağa kaldırmanın derdindeyiz. Biz Türkiye'yi dünyanın en güçlü 10 devletinden biri yapma peşindeyiz.

31 Mart sonrasında da milletimize projelerimiz dışında en önemli vaadimiz olan gönül belediyeciliği sözünü veriyoruz. Kim ne derse desin Türk milletinin en büyük güç kaynağı kardeşliğidir, dayanışmasıdır. Bu milletin en önemli özelliği küllerinden yeniden doğmayı başarmasıdır. Dünyada bu kadar kısa süre içinde bizim kadar ağır saldırıya maruz kalan ayakta kalan başka ülke yoktur.

Son 6 yıl içinde Gezi'deki sokak teröründen ekonomik sabotajlara kadar Ankara'nın şahit olmadığı hiçbir saldırı kalmadı. Ankara bunların üstesinden gelerek daha iyiye doğru yol aldı. Ankaralı kardeşliğinden taviz vermedi, sinmedi, pusmadı, geri adım atmadı, hainlere boyun eğmedi.

"GİTMEMEZLİK YAPMAYIN"

Bizim siyasetimiz kavga değil kardeşlik, aşk siyasetidir. Seçim sandıktan önce kalplerde kazanılır. Türk milletinin en büyük güç kaynağı dayanışmasıdır. Onca badireye rağmen küllerinden yeniden doğmasıdır. 31 Mart'ta sandıklara koşmanızı bekliyoruz, gitmemezlik yapmayın.

"4'LÜ ÇETEYLE MÜCADELE EDECEĞİZ"

31 Mart seçimlerine sayılı günler kaldı. Bu seçime partiler ittifak halinde girdi. Biz MHP ile Cumhur İttifakı'nı kurduk. Karşımızda dörtlü çete var, Kandil'den yönetiliyor. Bu çeteyle bir mücadele vereceğiz.

"ANKARA'YI SAHTE İMZAYLA SENET İMZALAYANLARA TESLİM EDEMEYİZ"

Ankara’yı rastgele ellere teslim edemeyiz. Sahte imzalarla senet imzalayanlara teslim edemeyiz. İki dönem kaybeden birisiyle Mehmet bey mukayese edilir mi? İstiyoruz ki Ankara emin ellerde devam inşallah desin.

"İTTİFAKIN PATRONU ÇIKTI POSTAYI KOYDU"

Bizim gizli saklı hiçbir işimiz yok. Peki muhalefet ne yaptı? Gittiler matruşka ittifakı kurdular. Ancak ittifaka daldıkça içinden bölücüler çıkıyor. Taksim’de ezanı ıslıklayan edepsizler çıkıyor. İttifakı deştikçe içinden Pensilvanya’nın Kandil’in uzantıları çıkıyor. Bu ittifakta her şey var ama samimiyet yok. Her türlü alengirli iş var, doğruluğa yer yok. Bölücü heveslere tahammül var, ama vatanperverliğe tahammül yok. Bay Kemal ve hanımefendi, ilk günden itibaren ittifakın asıl ortağının kim olduğunu gizlemeye dikkat ettiler. Milletin de gerçeği görmeyeceğin zannettiler. Geçen hafta ittifakın gizli ortağı, asıl patronu çıktı ve postayı koydu."


Yorumlar