Anasayfa /  Foto Galeri

Elon Musk'un kurucusu olduğu Tesla'dan türkiye hamlesi!

Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, Türkiye'nin 10 ilinde şarj istasyonu kurmak için kolları sıvadı. Ayrıca Tesla'nın internet sitesinde kurulacak olan şarj istasyonlarının konumu da paylaşıldı. İstanbul için ofis müdürü ve satış danışmanı pozisyonlarına iş ilanı yayınladı.

Elon Musk'un kurucusu olduğu Tesla'dan türkiye hamlesi! - Sayfa 1

Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla, resmi internet sitesindeki süper şarj (Supercharge) istasyonlarının konumlarını güncelledi. Yapılan son güncellemeye göre Tesla Türkiye’de 10 ilde süper şarj istasyonu konumu eklendi. 

Elon Musk'un kurucusu olduğu Tesla'dan türkiye hamlesi! - Sayfa 2

Süper şarj istasyonlarının Türkiye'deki konumlarında yer alan iller ise İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya olarak belirtildi.

Elon Musk'un kurucusu olduğu Tesla'dan türkiye hamlesi! - Sayfa 3

ABD ve Avrupa pazarlarında satışa devam eden elektrikli araç devi Tesla’nın; Model S, Model 3, Model X ve Model Y elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor. Tesla ayrıca iş ilanları sayfasında İstanbul için ofis müdürü ve satış danışmanı için iş ilanı yayımladığı görüldü. Türkiye'de kurulması planlanan Supercharge istasyonlarının, türüne göre 75-100 kW saat gücüyle çalışıp 25 ya da 34 dakika içerisinde ortalama bir araç bataryasının yüzde 80'ini şarj edebileceği öğrenildi.

Elon Musk'un kurucusu olduğu Tesla'dan türkiye hamlesi! - Sayfa 4

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın kurucusu olduğu küresel elektrikli araç üreticisi Tesla, Türkiye operasyonunu başlatıyor. Ülke içine yeni hızlı şarj istasyonları yerleştireceğini duyuran Tesla, İstanbul ofisi için 2 yeni iş ilanı da açtı.