Anasayfa /  Teknoloji

Elon Musk'ın Twitter kararına tepki yerli sosyal medya 'Yaay'a ilgiyi artırdı!

Elon Musk'ın açıkladığı kararla Twitter'da kullanım limiti getirilmesiyle birlikte birçok kullanıcı yerli sosyal medya Yaay'a geçiş yapmaya başladı. Yaay kullanıcı dostu yapısı ve sınırlarının olmayışıyla tercih ediliyor.

Abone ol
Abone ol 02 Temmuz 2023 22:01

Elon Musk'ın Twitter kararına tepki yerli sosyal medya 'Yaay'a ilgiyi artırdı!

Elon Musk'ın açıkladığı kararla 1 Temmuz itibarıyla Twitter'da kullanıcılara uygulanmaya başlanan tweet görüntüleme sınırı sonrası birçok insan yeni bir platform arayışına girdi. Bu platformlardan biri de yerli sosyal medya uygulaması Yaay oldu!

Son gelişme sonrası Yaay'da şu anda Twitter'dan gelenler #twittertayfa #yaaydayız #twitter #twittertakipleşiyoruz gibi etiketler oluşturarak gündem olmuşt ve takipleşmeye çığ gibi artmaya başladı

YAAY NEDİR? NASIL KULLANILIR
Türk Telekom Ventures çatısı altındaki yatırımlardan AppYap tarafından hayata geçirilen yerli sosyal medya platformu Yaay, geliştirilen özellikleriyle kullanıcılarına farklı deneyimler sunuyor. Gündem ve haber takibi, kategoriler, rozet uygulaması gibi yetkinlikleri ile birçok farklı özelliği aynı çatı altında kullanıcılarıyla buluşturan Yaay, farklı deneyimlere imza atmayı sürdürüyor.

Kısıtlar olmadan kullanım sunan Yaay’ı istedikleri kadar kullanabilen kullanıcılar, sınırsızca içerik tüketebiliyor. Kategori özelliği ile kullanıcıların binlerce içeriğin arasında kaybolmadan, ilgi alanlarına göre kategorileri takip etmesini ve paylaşım yapmasını sağlayan Yaay, gündemdeki etiketler yapısıyla da kategoriler sayfasında, yalnızca o kategoride konuşulan etiketlerin takip edilmesine olanak veriyor.
Günlük hayatı renklendirecek özellikleri de deneyimlemeyi sağlayan uygulamayla; istenilen zaman paylaşım yapılabiliyor. Yenilikçi puan sistemi ile Yaay’da beğeni aldıkça puanı yükseltmek, rozet sisteminde yukarı çıkmak, daha yüksek puan ile daha fazla görünür olmak da mümkün.

 

Etiketler Twitter Elon Musk Yaay
Yorumlar