Anasayfa /  Teknoloji

Elon Musk Twitter'da yeni özelliği duyurdu! Tweetleri kaç kişi gördü?

Twitter'ın yeni özelliği, tweet görüntülenme sayısı bazı kullanıcılar için kullanıma açıldı. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 22 Aralık 2022 22:10

Elon Musk, Twitter’ın başına geçtiğinden beri pek çok yenilik getirdi. Bu yeniliklerin bazıları kullanıcılar tarafından beğenilmese de ünlü milyarder, platformu canlı tutabilmek için bunlardan vazgeçecek gibi durmuyor. Bugün ise birçok kişinin beklediği tweet görüntülenme sayısı özelliği kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda. İşte detaylar…

Twitter’ın yeni özelliği ” Tweet Görüntülenme Sayıları” erişilebilir durumda!

Twitter CEO’su Elon Musk’ın 1 Aralık’ta sözünü verdiği tweet görüntülenme sayıları, tüm kullanıcılar için erişilebilir durumda. Öyle ki artık videolarda olduğu gibi tweetler’in de kaç kişi tarafından görüntülendiğini görebiliyoruz. Şirketin bu özelliği yakında tüm kullanıcılar için açması bekleniyor.

Twitter üzerinden Elon Musk’ın yaptığı açıklama, tweetlerin de videolar gibi görüntülenme sayılarının gözükeceği anlamına geliyor. Fakat bu açıklama özelliğin detaylarını tam olarak içermiyor. Tahminler, yeni özellik sayesinde sadece kendi tweetinizin değil, diğer kullanıcıların tweetler’inin de görüntülenme sayılarını görebileceğimiz şeklinde.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Twitter Görüntülenme sayılarını kullanıma sunuyor. Böylece bir tweet’in kaç kişi tarafından görüntülendiğini görebileceksiniz! Bu özellik, video için halihazırda vardı.

Twitter, göründüğünden çok daha canlı çünkü Twitter kullanıcılarının %90’ı tweetleri okuyup yanıtlama veya beğenme gibi halka açık eylemleri gerçekleştirmiyorlar.”

Twitter, yakın zamanda Twitter Blue özelliğiyle birlikte onaylanmış sarı rozetli şirketlerin profil fotoğraflarını kare şeklinde yapmıştı. Böylece şirket, onaylanmış firmaların kişisel hesaplara göre daha rahat ayırt edilebilmesini sağladı. Ayrıca, devlet görevlileri için olan ”gri rozet” de kullanılmaya başlandı.

Ayrıca Twitter CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı anket sonucunda CEO’luğu bırakma kararı aldı. Öyle ki ünlü milyarder, yerine geçecek yeni birini bulduğunda koltuğu devredecek. Musk, attığı tweette CEO’luğu bıraktıktan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini çalıştıracağını söyledi. Henüz kimin ve ne zaman CEO’luk görevine geleceği belli değil.

Kaynak: Shiftdelete

Etiketler elon musk twitter
Yorumlar