Anasayfa /  Politika /  Chp

Ekrem İmamoğlu mazbatasını resmen aldı! İBB Başkanı İmamoğlu'ndan mazbatayla ilk poz!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 13 bin 729 oy farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu ve mazbatasını İl Seçim Kurulu'ndan aldı. Mazbatasına kavuşan Ekrem İmamoğlu resim çekilmeyi de ihmal etmedi. İşte Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasıyla paylaştığı resim...

Abone ol
Abone ol 17 Nisan 2019 17:22

İstanbul İl Seçim Kurulu mazbatasını almak üzere Ekrem İmamoğlu'nu Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na çağırdı. İmamoğlu eşiyle birlikte saat 16:30'da Çağlayan Adliyesi'ne geldi. İmamoğlu'nu çok sayıda partili ve İstanbullu sloganlarla karşıladı.

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde en yakın rakibi AK Partili Binali Yıldırım'la 13.729 farkla İstanbul Belediye Başkanı oldu.

 Ak Parti'nin dün İstanbul İl Seçim Kurulu'na yaptığı mazbata başvurusu reddedildi. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na mazbatası verilmesi için İl Seçim Kurulu'na davet edildi. 

Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almak üzere Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na geldi. İmamoğlu'na eşi ve partililer eşlik etti. Mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı resmileşti. 

Çağlayan Adliyesi'nde Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan İmamoğlu, "16 Milyon İstanbullunun mazbatasını alıyorum" ifadelerini kullandı.


16 Milyon İstanbullunun mazbatasını alıyorum. https://t.co/belKayFUa2


— Ekrem Imamoglu (@ekrem_imamoglu) 17 Nisan 2019

Çağlayan'a gelen İmamoğlu'nun önümüzdeki dakikalarda mazbatasını alacak. Mazbatasını alacak olan İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasına geçerek görevi Mevlüt Uysal'dan devralacak. Devir teslim töreninin saat 18.00'de yapılacağı öğrenildi... 

İMAMOĞLU SARAÇHANE'DE AÇIKLAMA YAPACAK

İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk konuşmasının ise Saraçhane'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasında yapacağı öğrenildi.

RESMİ OLMAYAN İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI BELLİ OLDU

İstanbul'da 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçları da belli oldu.

İstanbul İl Seçim Kurulu'nun birleştirme tutanaklarına göre; Ekrem İmamoğlu 4 milyon 169 bin 765; Binali Yıldırım'ın ise 4 milyon 156 bin 036 oy aldı. Aradaki fark 13 bin 729 olarak gerçekleşti.

KAFTANCIOĞLU: MAZBATAMIZI ALIYORUZ

Öte yandan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medyadan "Mazbatamızı alıyoruz" paylaşımında bulundu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de yaptığı açıklamada "Müjde! En sonunda oldu Mazbatamızı alıyoruz. İl Seçim Kurulu, mazbatasını teslim etmek üzere Belediye Başkanımız @ekrem_imamoglu'nu davet etti. Milletvekillerimizle Çağlayan Adliyesi'ne geçiyoruz." dedi.

İŞTE EKREM İMAMOĞLU'NU İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLAN EDEN O MAZBATA
Yorumlar