Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Çeyrek altın cumhuriyet altını fiyatları 11 Ağustos

Vatandaşların altın fiyatları konusunda son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Piyasalarda yaşanan dalgalanmalardan sonra altın fiyatlarında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor.

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Çeyrek altın cumhuriyet altını fiyatları 11 Ağustos

 Altın fiyatları bugün ne kadar? Bu soru bireyler tarafından hergün araştırılırken bugünlerde altına çok daha fazla talep var. 11 Ağustos Cumartesi sabahı altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri ve uzman yorumları haberimizde. Konuyla ilgili detayları daha net anlayabilmek için kültürel kodları incelemek gerekmektedir.

Altın fiyatları ile ilgilenen vatandaşların piyasalardaki hareketlilik karşısındaki araştırmaları da sürüyor. Bu durumda gram altınçeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını fiyatları araştırması yapan bireyler yastıkaltı diye tabir edilen altınlarını bozdurma hedefinde. Ortak hafıza ve toplumsal kurallar kültürü oluşturur. Bizim kültürümüzde de altın son derece önemlidir. Düğünlerde yeni evlenen çiftlere altın armağan edilir bu gelenek karşılıklı olduğundan sosyal yardımlaşma ve birlikteliği da sağlar. En güncel 11 Ağustos altın fiyatları burada...

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın konusunda araştırmalarını sürdüren vatandaşlar altının gramının ne kadar olduğunu araştırıyor. Çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın türleri arasında yer alan gram altın bu sabah saatlerinde 249,72 TL'den alınırken 249,83 TL'den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Şüphesiz ülkemizde altın denilince akla gelen gelen altın türü çeyrek altındır. Hem yastıkaltı altınları denilen birikim altınları hem de düğünlerde hediye edilen takıların çoğu çeyrek altındır. Çeyrek altın 11 Ağustos Cumartesi sabahı 398,18 TL'den alınırken 410,28 TL'den satılmaktadır.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Yarım altın, yeni evlenen çiftlere aileleri ve dostları tarafından hediye edilen altın türlerindendir. Yarım altın bu sabah 793,86 TL'den alınırken 820,55 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın alacaklar altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Tam altın bu sabah saatlerinde 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmaktadır. Tam altın genelde birikim amacıyla satın alınan altın türlerindendir.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. İki altın türü de birikim ve yatırım amacıyla satın alınır. Cumhuriyet altının gramı ve fiyatı daha pahalı olduğundan uzun vadeli düşünülür ve kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.670,00 TL'den alınırken 1.690,00 TL'den satılmaktadır.

ATA ALTIN

ALIŞ: 1.642,48

SATIŞ: 1.696,31

14 AYAR ALTIN

ALIŞ: 141,85

SATIŞ: 143,03

18 AYAR ALTIN

ALIŞ: 143,03

SATIŞ: 183,18

22 AYAR BİLEZİK

ALIŞ: 226,96

SATIŞ: 228,85

Kaynak: Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER