Anasayfa /  Ekonomi

Ekmeğe zam geldi mi? Hangi illerde ekmeğe zam geldi?

Asgari ücrete yapılan ara zammın ardından milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir zam haberi de ekmekten geldi. Bir süredir fırınlara ucuz un desteği veren Toprak Mahsulleri Ofisinin uygulamaya son vermiş olması ekmek fiyatlarını direkt olarak etki etti. Peki ekmek kaç TL ekmeğe zam geldi mi işte detaylar..

Abone ol
Abone ol 22 Haziran 2023 09:56

Merkez Bankası'nın faiz kararının açıklanmasının ardından ekmeğe de zam geleceği belirtiliyor. Peki iddialar doğru mu? Ekmeğe zam gelecek mi? İşte detaylar...

Ekmeğe zam geldi mi?

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fırıncılara sağladığı ucuz un desteğine son verdi. Asgari ücret 11 bin 402 liraya yükseldi. Dolar kuru akaryakıt zamlarına neden oldu. Tüm bu yaşananlar ekmek zamlarına neden oldu.

Birçok kentten ekmeğe zam haberleri peş peşe geldi. Bursa Osmangazi'de 5 liradan satılan 200 gramlık ekmeğin tanesi 7,5 TL'ye yükseldi. 400 gram ekmek 15 TL oldu.

Yeni tarifeye Kurban Bayramı'ndan önce mi yoksa sonra mı geçileceği konusunda tarih verilmedi.

Orhangazi Fırıncılar ve Unlu Mamulleri Kooperatifi, ilçe genelinde ekmek fiyatlarına zam kararı aldı. Buna göre 5 TL’den satılan 200 gram ekmek fiyatı 7,5 TL’ye yükseltildi.

10 TL’den satılan 400 gram ekmek fiyatı 15 TL, 800 gramlık Trabzon ekmeğinin fiyatı ise 30 TL oldu.

 

 

Etiketler ekmek zam asgari ücret
Yorumlar