Anasayfa /  Hava durumu

Eğitime kar engeli! O ilimizde okullar tatil edildi

Çanakkale'de etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Abone ol
Abone ol 24 Şubat 2019 14:55

Çanakkale'de il merkezi ve bazı ilçelerde fırtına ve kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, dünden beri devam eden fırtına ile yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Gökçeada, Çan, Bayramiç, Lapseki, Biga, Yenice, Eceabat ilçelerinde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli, engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacak.

Meteoroloji yetkilileri, Çanakkale genelinde kar yağışı beklendiğini aktararak, hava koşullarına karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ ?

İstanbul'da etkili olan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Ana yollarda büyük sıkıntılar yaşanmazken, ara yollarda ulaşımda sıkıntılar yaşanabiliyor. Peki, İstanbul'da yarın okullar tatil edildi mi, İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi mi?

İstanbul'da kar yağışının ardından öğrenciler, 'İstanbul'da okullar pazartesi günü tatil edildi mi?' sorusunu soruyor.

İSTANBUL'DA KAR NE KADAR SÜRECEK?

İstanbul Valiliği, AKOM ve Meteoroloji'den yapılan son açıklamalarda kar yağışının bugün de kent genelinde etkisini sürdürmesi beklenirken, akşam saatlerinden itibaren hafifleyebileceği belirtiliyor. Pazartesi günü için ise, Meteoroloji'nin haritalı tahmininde yağmur bekleniyor.

ÖĞRENCİLER 'OKULLAR TATİL Mİ?' SORUSUNU SORUYOR

Özellikle sosyal medyada öğrenciler, yarın okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Bu konuda gözler İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya çevrildi. Vali ve Valilik'ten ise henüz bu konuda bir açıklama yapılmadı.


Etiketler canakkale egitim
Yorumlar