Anasayfa /  Foto Galeri

Efsanevi Fransız İmparator Napolyon’un destansı hayatı beyazperdeye taşındı!

19. yüzyılda yaşayan ve günümüzde bile hâlâ yaptıklarıyla çok konuşulan, sayısız tarihi incelemeye konu olan ünlü Fransız imparatoru Napolyon’un inişli çıkışlı yükselişini ayrıntılarıyla anlatan “Napolyon” filmi yakında sinemaseverlerle buluşacak.

Efsanevi Fransız İmparator Napolyon’un destansı hayatı beyazperdeye taşındı! - Sayfa 1

Napolyon filmi için aynı anda 11 kamera kullanıldı! Dünyaca ünlü, ödüllü ekip efsanevi bir filme imza attı! 

Efsanevi Fransız İmparator Napolyon’un destansı hayatı, duayen yönetmen Ridley Scott tarafından beyazperdeye taşındı. Ünlü yönetmen Scott’a bu şaheseri yaratırken, önceki 15 filminde birlikte çalıştığı ve üç kez Oscar adaylığına layık görülmüş yapım tasarımcısı Arthur Max ve zihinlerde yer etmiş eserlere imza atmış görüntü yönetmeni Dariusz Wolski yardım etti.

 Oscar ödüllü ünlü oyuncu Joaquin Phoenix'in Napolyon rolünü canlandırdığı filmde, başarılı oyuncu Vanessa Kirby ise, Napolyon’un fırtınalı bir ilişki yaşadığı Joséphine de Beauharnais olarak karşımıza çıkıyor. Scott’ın aynı anda 11 kamerayla çalışması sayesinde çekim sırasında ortaya çıkan özel anları mutlaka yakaladığını belirten Oscarlı oyuncu Phoenix, “Bir oyuncu olarak böyle bir fırsata sahip olmak gerçekten nadirdir” diyor.

 İzleyicisine destansı bir aksiyonu, adeta yaşatacak olan “Napoleon (Napolyon)”, 24 Kasım tarihinde sinemalarda.

Efsanevi Fransız İmparator Napolyon’un destansı hayatı beyazperdeye taşındı! - Sayfa 2

19. yüzyılda yaşayan ve günümüzde bile hâlâ yaptıklarıyla çok konuşulan, sayısız tarihi incelemeye konu olan ünlü Fransız imparatoru Napolyon’un inişli çıkışlı yükselişini ayrıntılarıyla anlatan “Napolyon” filmi yakında sinemaseverlerle buluşacak. 

Böylesi destansı bir generalin, Napolyon’un hayatını beyazperdeye taşıyan ekip de en az onun kadar efsanevi isimlerden oluşuyor. BAFTA ve Golden Globe ödüllü Ridley Scott’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Oscar ödüllü ünlü oyuncu Joaquin Phoneix Napolyon’u, başarılı oyuncu Vanessa Kirby ise Napolyon’un fırtınalı bir ilişki yaşadığı Joséphine de Beauharnais’i canlandırıyor. 

Efsanevi Fransız İmparator Napolyon’un destansı hayatı beyazperdeye taşındı! - Sayfa 3

Yüzlerce dönümlük bir alanda kalabalık savaş sahneleri yaratıp çok sayıda kamerayla 360 derecelik setlerde kayıt alırken bile son derece rahat olan, zorlu sahnelerin altından başarıyla kalkarak etkileyici bir film ortaya koyan ünlü yönetmen Scott’a; önceki 15 filminde birlikte çalıştığı ve üç kez Oscar adaylığına layık görülmüş yapım tasarımcısı Arthur Max ve zihinlerde yer etmiş eserlere imza atmış görüntü yönetmeni Dariusz Wolski eşlik ediyor.

“Destan yapmak kolaydır. Elli yıl boyunca sürekli yapın yeter” anlayışı ve büyük bir özveriyle hareket eden ve ünlü yönetmenle çalışmanın kendileri için büyük bir zevk olduğunu belirten ekip, “Napolyon” filmindeki deneyimlerini sinemaseverlerle paylaştı.

Efsanevi Fransız İmparator Napolyon’un destansı hayatı beyazperdeye taşındı! - Sayfa 4

Phoenix: “Bir oyuncu için büyük şans”

2000 yılında en iyi film dalında Oscar ödülü aldığı Gladyatör’den sonra tekrar bir Ridley Scott setinde çalışma fırsatı bulduğu için çok memnun olduğunu vurgulayan Joaquin Phoenix’e göre, Scott’ın aynı anda 11 kamerayla çalışması bir oyuncu için büyük şans. “Çünkü” diyor Phoenix, “Şansımız yaver gider ve bir şey keşfedersek ve de planlanmamış şekilde gelişmiş özel bir an olmuşsa, Ridley'nin bunu görüntülemeyi başarmış olması neredeyse garantidir. Bir oyuncu olarak böyle bir fırsata sahip olmak gerçekten nadirdir. Bir şeyin peşine düşüp onu yeniden yaratmaya çalışmak neredeyse imkânsızdır.”