Anasayfa /  Eğitim

E Okul ne zaman kapanıyor? 2. dönem e-Okul not girişi bitti mi?

E Okul ne zaman kapanıyor sorusu, öğrencilerin gündeminde yer alıyor. E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi erişimi henüz kapanmadı. Öğrenci notlarını E okul üzerinden giren öğretmenler sınavların ardından karne için işlemleri sürüyor. Peki, E Okul ne zaman kapanıyor 2022 2. dönem? İşte, e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi giriş ekranı...

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 13 Haziran 2022 14:11

2021- 2022 Eğitim öğretim yılının sonlarına girerken veli bilgilendirme sistemi E Okul hakkında sorgulamalar hız kazandı. Veliler ve öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerin de not girişi için kullandığı E Okul ne zaman kapanıyor merak konusu oldu. E Okul ne zaman kapanıyor 2022 2. dönem? İşte detaylar...

E OKUL NE ZAMAN KAPANIYOR 2022?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım zamanları haricinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise öğrenciler tarafından E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. E-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek. Öğrenciler tarafından karneler için not girişinin tamamlanmasını nitelemek için kullanılan E-Okul ekranın kapanması ise artık gerçekleşmemektedir. Karne gününe kadar E Okul ekranı açık kalmaktadır.

e-Okul not girişinin ise karnelerin veriliş tarihi olan 17 Haziran’dan birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

E OKUL VBS GİRİŞ EKRANI

E-okul VBS’ye öğrencinin; Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek girilebilir. E-okul’ a mobil cihazlar üzerinden giriş yapılabilmektedir. E-Okul sisteminin amacı, velilerin çocuklarının bilgilerini bilmeleri ve öğrenmelerini sağlamaktır. Karne notlarıysa yol sonu notları kısmında görülmektedir.

E OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

E-OKUL’DAN KARNE NOTLARINA NASIL BAKILIR?

Öğrencilerin ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için "Veli Bilgilendirme Sistemi" yazan kutucuğa tıklamaları ardından ise ekranda istenilen bilgileri girmeleri gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol ekranda yer alan "e-Karne" sekmesine tıklayın. Buradan karne ve takdir-teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

Etiketler e okul okul eğitim
Yorumlar