İyice Köşeye Sıkışan Fetö'cüler Camileri Hedef Aldı

Hollanda ve Belçika’da yetkililerden yardım talebinde bulunan FETÖ yandaşları, bir taraftan ise Diyanet’e bağlı camiler hakkında asılsız iftira kampanyaları yapıyor.

İyice Köşeye Sıkışan Fetö'cüler Camileri Hedef Aldı

Hollanda ve Belçika'da FETÖ üyelerini tutuklanma korkusu sardı. Türk güvenlik güçleri son zamanlarda PKK ve FETÖ üyelerine yönelik yurt dışında yapmış olduğu operasyonlar Hollanda'ya kaçan hainleri de korkuttu. FETÖ üyeleri, hükümet yetkililerine mektup göndererek, “Güvende değiliz, bize sahip çıkın” çağrısında bulundu.

FETÖ'nün Hollanda uzantılarından “Hizmet Hareketi Vakfı”, Hollanda Meclis Başkanı başta olmak üzere bakanlara, vekillere ve önde gelen siyasetçilere 7 Eylül tarihinde mektup gönderdi. 

Mektupta FETÖ mensupları, güvende olmadıklarını ve korunmak istediklerini söyledi. Türk devleti birçok ülkede yapmış olduğu operasyonlar da Hollanda'ya uzanacağı endişesi de dile getirilen mektupta, çok sayıda örgüt üyesinin Hollanda'ya sığındığına dikkat çekildi. Mektupta, “Hollanda'da artık kendimizi güvende hissetmiyoruz.

Hollanda, Türkiye düşmanı terör örgütü PKK ve DHKP-C'ye sığınak olduğu kadar Avrupa ülkeleri içinde en çok FETÖ'cü barındıran ülkelerin başında geliyor. Hainler, burada boş durmuyor ve Türkiye aleyhinde çalışmalarını pervasızca devam ettiriyor.

BELÇİKA'DA FETÖ'CÜLER İŞ BAŞINDA 

İslam karşıtlığının yükseldiği ve Türk camilerini hedef tahtasına oturtulduğu Belçika'da ilginç gelişmeler yaşanıyor. 

Geçtiğimiz sene Belçika Genel İstihbarat ve Güvenlik Servisi, Flaman Bölge Hükümeti İçişleri Bakanı Liesbeth Homans‘ın Diyanet Vakfı‘na bağlı Beringen'deki Fatih Camii hakkında uyarıda bulunduğu ve olumsuz rapor verdiği yönündeki açıklamalarını yalanladı. 

FETÖ'ye desteğiyle tanınan Flaman Bölge Hükümeti İçişleri Bakanı Liestbeh Homans yaptığı açıklamada, istihbaratın rapor verdiğini, bu yüzden Fatih Camii hakkında işlem başlattığını ve resmen tanınan camiye verilen tüm ödeneklerin kesileceğini duyurmuştu. 

İstihbarat teşkilatı, Diyanet Vakfı imamlarını ajanlık yapmakla suçlayan Homans'ın yalan söylediğini bir açıklama yaparak ortaya çıkardı. 

Bakan Homans, FETÖ terör örgütünü sevindirecek bir karar alarak, Beringen Fatih Camii resmi tanınırlığı statüsünü kaybetti. Beringen Fatih Camii, resmi tanınan statüsünü kaybetmesiyle birçok maddi ödenekten ve yardımlardan mahrum kaldı.  

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 20:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER