Anasayfa /  Güncel /  Gündem

DSİ işçi alımı kura çekimi ile sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü işçi alımı başvurularının tamamlanmasıyla gözler kura çekilişi ile sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi.

Abone ol
Abone ol 03 Mayıs 2023 16:52

17 Mayıs tarihinde başlayan DSİ işçi alımı başvuruları 22 Nisan itibarıyla tamamlandı. Başvuruların tamamlanması sonrasında kura tarihi ve sonuç sorgulama ekranı araştırmaları hız kazandı. Peki, DSİ işçi alımı kurası ne zaman, başvuru sonuçları ile isim listesi ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

DSİ kura çekimi ne zaman yapılacak?

DSİ işçi alımı kuraları 3 Mayıs yani bugün noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek. Kura sonuçlarının saat 18.00'a kadar açıklanması bekleniyor. 

Kura yeri ve saatine ilişkin bilgiler, alımı yapacak DSİ bölge müdürlüğünün internet sitesinden duyurulacak. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı bildirim (tebligat) yapılmayacak.

 Kura çekimi sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler de bölge müdürlükleri internet sitesinde ilan edilecek.

DSİ personel alımı kadro-branş dağılımı

Taşra teşkilatında görevlendirilecek 908 sürekli işçi, teknisyen, bekçi, aşçı, bahçıvan, badanacı, düz işçi, kaloriferci, sıhhi tesisatçı ve ambar işçisinin de aralarında olduğu pozisyonlarda görev yapacak.

 

Yorumlar