Anasayfa /  Ekonomi

Domino's Pizza'ya hack şoku!

Yemeksepeti.com'dan sonra bir hack şoku da Domino's Pizza yaşadı. Domino's Pizza'dan kullanıcılara gönderilen mailde şifrelerin değiştirilmesi uyarısı yapıldı.

Abone ol
Abone ol 27 Ocak 2022 20:22

Domino’s Pizza’nın Türkiye şubesi hack şoku yaşadı. Gelen açıklamalara göre Domino’s Türkiye, siber saldırıya uğradığını duyurdu. Yapılan açıklamalarda ülkemizde bulunan binlerce vatandaşın kişisel bilgilerinin ele geçirildiği ifade edildi.

İşte Domino’s Pizza’dan yapılan açıklama:

Şirket tarafından gelen açıklamalara göre saldırı, 9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşti. Saldırının ardından bir mail aldıklarını belirten Domino’s Türkiye, birçok insana ait isim, soy isim, iletişim bilgileri, müşteri numarasının kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ele geçirildiğini kaydetti.

Buna ek olarak şirketin müşterilerine saldırı ile ilgili gönderdiği bir e-postada şu ifadelere yer verildi:

“Kurumumuz, finansal bilgileri içeren herhangi bir kredi kartı verisi tutmamaktadır. Bu yüzden finansal verilere erişim söz konusu değildir. Günümüzde artan siber saldırıların birçok kurum ve kuruluşu tehdit etmesi dikkate alınarak, şeffaflık ve açıklık ilkeleri çerçevesinde bu bildirimi sizlerle paylaşma gereği duyduk.”

Ayrıca şirket, “Mevcut Domino’s şifreniz ile giriş yapmaya çalıştığınızda hata uyarısı alacağınız için şifrenizi değiştirip sipariş vermeniz gerekmektedir. Aynı şifreyi başka siteler için kullanıyorsanız da bu şifreleri değiştirmenizi, yeni şifrenizin güçlü karakterlerden oluşmasını, kişisel bilgilerinizi talep eden yazışmalarda dikkatli olmanızı ve bilinmeyen adreslerden gelen e-postalardaki linklere tıklamamanızı tavsiye ederiz” ifadelerini kullanarak kullanıcılarını uyardı ve şifrelerin saldırganlar tarafından ele geçirilmiş olma ihtimalinin altını çizdi.

 Son olarak Domino’s tarafından yapılan açıklamalarda, kullanıcıların kişisel verilerinin güvenliğine ve gizliliğine büyük dikkat edildiği ve gerekli teknik ve idari tedbirlerin alındığı vurgulandı. Kişisel Verilerin Korunması Kurumu’na gerekli bildirimlerin yapıldığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu da şirket tarafından müşterilere yapılan açıklamalarda aktarıldı.

Etiketler dominos pizza şifre
Yorumlar