Anasayfa /  Ekonomi

Doğalgaz faturası ne zaman ücretsiz olacak, hangi tarihlerde bedava?

Doğal gaz faturasının ne zaman ücretsiz olacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ücretsiz doğalgaz açıklaması sonrasında 1 ay ısınma dahil doğalgazın ücretsiz olacağı tarihler araştırılıyor. Peki doğalgaz ne zaman bedava, bu ay doğalgaz faturası ücretsiz mi?

Abone ol
Abone ol 30 Nisan 2023 15:49

Doğalgaz faturası ne zaman bedava? sorusunun cevabı araştırılan konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretsiz doğalgaz ile ilgili açıklama yaptı. Isınma dahil 1 ay ücretsiz doğalgaz fatura tarihleri merak ediliyor. Peki doğalgaz faturası ne zaman ücretsiz olacak? Bu ay doğalgaz bedava mı?

 Doğalgaz ile ilgili açıklama! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamayı yaptı; ''Vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğalgazı 1 yıl süre ile ücretsiz veriyoruz.Aylık ortalama 25 metre küp olan doğal gazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşürülecektir. Pek çok hanenin hiç doğal gaz faturası ödemeyeceği anlamına geliyor.1 ay boyunca Türkiye'nin tamamındaki konutların doğal gaz tüketiminden ücret alınmayacak. Yani mutfağın ve sıcak suyun yanı sıra ısınma dahil doğal gaz tüketiminin tamamını 1 ay süre ile ücretsiz yapıyoruz.''

 


Doğalgaz ne zaman ücretsiz olacak? 

20 Nisan tarihinden sonra kesilen ilk faturadan ısınma dahil 1 ay doğalgaz faturalarından ücret alınmayacak. Faturaya 0 TL olarak yansıyacak.

 

Yorumlar