Anasayfa /  Foto Galeri

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 10 il için sağanak ve lodos uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugünden başlayarak hafta sonunu kapsayan hava durumu tahminlerini resmi internet sitesi üzerinden yayınladı.Yurdun büyük bir kısmında görülecek olan sağanak yağışlar için hafta sonunu işaret eden MGM, ani sel, su baskını ve yıldırım tehlikesine karşı ise vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı. Peki bugün hava hangi ilde nasıl olacak? İşte, MGM 12 Kasım Perşembe İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri..

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 10 il için sağanak ve lodos uyarısı - Sayfa 1

Meteoroloji'ye göre Marmara, Doğu Karadeniz ve Hakkari çevrelerindeki 10 ilde sağanak yağışın görülmesi tahmin ediliyor. Öte yandan Marmara'da lodosun da etkili olması beklenirken, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 10 il için sağanak ve lodos uyarısı - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli çevreleri, Balıkesir'in kuzeyi, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğusu ile Şırnak, Hakkari ve Van'ın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Van'ın güneyi, Hakkari ve Şırnak'ın yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 10 il için sağanak ve lodos uyarısı - Sayfa 3

SİS VE PUS BEKLENİYOR
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı Marmara'nın güneyi ve doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu sabah saatlerinde Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 10 il için sağanak ve lodos uyarısı - Sayfa 4

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı yer yer çok bulutlu, Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli çevreleri, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğusu ile Balıkesir'in kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Rüzgarın bu sabah saatlerinde batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 18°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

İSTANBUL °C, 17°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 15°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı hafif sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 19°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı