Anasayfa /  Güncel

Dilek İmamoğlu kimdir? Dilek İmamoğlu kaç yaşında, nereli?

Google arama motorlarında son günlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu hakkında yoğun bir ilgi var. Peki, Dilek İmamoğlu kimdir? İşte merak edilenlerin detayları...

Abone ol
Abone ol 30 Mart 2024 13:00

Google arama motorlarında son günlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu hakkında yoğun bir ilgi var. Peki, Dilek İmamoğlu kimdir? İşte merak edilenlerin detayları...

Ekrem İmamoğlu'nun ilk eşi kimdir?

31 Mart Mahalli İdari seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun özel yaşamı merak edilmekte. Ekrem İmamoğlu, 18 Kasım 1995'te  Dilek Kaya İmamoğlu ile evlenmiştir. Çiftin, 1997 doğumlu Mehmet Selim, 2005 doğumlu Semih ve 2011 doğumlu Beren  adlarında üç çocuğu vardır.

Dilek İmamoğlu kimdir

Dilek Kaya İmamoğlu, 18 Kasım 1974 tarihinde Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde dünyaya geldi. Bir röportaj sırasında Dilek İmamoğlu'nun ailesinde on çocuk olduğu ve kendisinin en küçük evlat olduğunu belirtti. İlköğrenimini Trabzon'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü'nde yüksek öğrenimine devam etti. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaparak akademik kariyerine devam etti. İmamoğlu'nun doktora çalışması, "Y kuşağının liderlik beklentileri, demokratik ve otokratik liderlik tarzlarının bütünleşik kalkınmaya etkisi"ni incelemektedir. Ayrıca Cam Tavan Sendromu konusunda bir tez çalışması bulunmaktadır. Dilek İmamoğlu, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile birlikte İstanbul'da tekerlekli sandalye ile bir gün boyunca dolaşarak engelli bireylerin yaşadığı zorlukları hissetmeyi ve farkındalık oluşturmayı amaçlamıştır. Bu etkinlik, 2014 yılında gerçekleşmiştir. Dilek İmamoğlu, engelli bireylere yönelik farkındalık çalışması olarak değerlendirilen bir etkinlik sonrasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından Şükrü Sürmen Ödülü ile ödüllendirilmiştir. 

Dilek İmamoğlu nereli? 

Dilek İmamoğlu, Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde dünyaya gelmiş olup aslen oralıdır. 

Dilek İmamoğlu babası kim? 

Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan İmamoğlu'dur. Dilek İmamoğlu, katılmış olduğu bir programda  babası hakkında şu açıklamalarda bulunmuştur: "Dilek İmamoğlu "Evlilik benim için dönüm noktası oldu. Çok büyük çalkantılarla evlendik. Ekrem'le olan birlikteliğim babam tarafından onaylanmadı. Biz mücadele verdik. Evliliğin getirdiği sorumluluklar, bambaşka bir hayat. Başka bir hayatı deneyimlemeye başlıyorsunuz." yanıtını verdi. Dilek İmamoğlu ayrıca pandemi zamanında annesinin cenazesine katılmadığı için de çok üzgün olduğunu belirtti. 

Yorumlar