Anasayfa /  Eğitim

DGS sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır?

Lisans eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler, 2024 DGS tarihini merak ediyor. ÖSYM'nin 2024 sınav takvimine göre, DGS'nin ne zaman yapılacağı belli oldu. Sınavın başlangıç ve bitiş saatleri, soru sayısı ve sınav süresi gibi detaylar da açıklandı.

Abone ol
Abone ol 10 Temmuz 2024 15:08

"DGS ne zaman 2024?" Sorusu gündemdeki yerini koruyor. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) oturumu öğrenimlerini dört yıla tamamlamak isteyen adayların araştırdığı konular aasında yer alıyor. İki yıllık ön lisans programlarını dört yıllık lisans programına tamamlamak isteyen kişilerin katılım sağladığı Dikey Geçiş Sınavı tarihi netlik kazandı. İşte detaylar...

DGS GİRİŞ YERLERİ YAYIMLANDI!

ÖSYM'den konuya ilişkin açıklama geldi:

30 Haziran 2024 tarihinde uygulanacak olan 2024 Dikey Geçiş Sınavı’na (2024-DGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini 13 Haziran 2024 tarihinde saat 11.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle edinebilecektir.

DGS GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

2024 DGS NE ZAMAN?

2024 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 30 Haziran Pazar günü 2 oturum şeklinde uygulanacak.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS sınavı sonuçları açıklanma tarihi ÖSYM'nin yayınladığı sınav takvimine göre belli oldu. Takvim doğrultusunda adaylar 14 Ağustos'ta sınav sonuçlarına erişim sağlayabilecek.

Yorumlar