Anasayfa /  Eğitim

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Arıncı KPSS'ye ilişkin açıklama yaptı

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KPSS sorularıyla ilgili inceleme talimatının ardından KPSS'deki tartışmalara cevap olarak bir açıklama yaptı. Arıcı, ilk izlenimlerinde problemli bir durumun varlığını gördüklerini, kamuoyunu aydınlatmak için hızlıca soruşturmayı tamamlayacaklarını ve tablonun netleşeceğini söyledi.

Abone ol
Abone ol 03 Ağustos 2022 00:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verdi. Gelişmenin ardından gazeteci Adem Metan'a kısa bir demeç veren Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, problemli bir durumun varlığını gördüklerini söyledi.

Adem Metan, Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı ile yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabı üzerinden aktardı. Metan, paylaşımda şunları söyledi;

"Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı Bey’e KPSS meselesini sordum:

İlk izlenimlerinde problemli bir durumun varlığını gördüklerini, kamuoyunu aydınlatmak için hızlıca soruşturmayı tamamlayacaklarını ve tablonun netleşeceğini söyledi."

KPSS iptal mi edilecek ? 

KPSS’nin bu gelişme üzerine iptal edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Sınava giren adaylar iddianın gerçek olması galinde sınavın iptal edilmesini talep ediyor.

Yorumlar