Anasayfa /  Politika /  Deva Partisi

Deva Partisi İzmir Milletvekili Ösen’den 9 Eylül mesajı

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Abone ol
Abone ol 09 Eylül 2023 05:11

DEVA PARTİSİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ÖSEN’DEN 9 EYLÜL MESAJI

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ösen yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

‘9 EYLÜL YALNIZCA İZMIR’IN DEĞIL, AYNI ZAMANDA ANADOLU’NUN DA KURTULUŞUNUN SEMBOLÜDÜR’

“15 Mayıs 1919 yılında işgale karşı başlayan direniş, 9 Eylül 1922 yılında zaferle noktalanmıştır. Dile kolay yaklaşık 3 yıl 4 ay süren bu zorlu sürecin sonunda, Anadolu insanımız Akdeniz’de hedefe ulaşmıştır. 9 Eylül yalnızca İzmir’in değil Anadolu’nun kurtuluşunun sembolüdür de aynı zamanda. Çünkü Milli Mücadele’yi ateşleyen kıvılcım, kurtuluş savaşını da fiilen bitirmiştir. Dahası bu zafer, Cumhuriyete giden yolun da en önemli duraklarından biri olmuştur. 

İzmir’in 101’inci doğum gününü, yürekten kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Bu kutlu günde, İzmir’in İzmirli vekili olarak şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi ve sorunlarını tek tek masaya yatıracağımızı vurgulamak isterim. Şehrimizin refahı, huzuru ve mutluluğu için çalışmaya yılmadan, yorulmadan devam edeceğiz; her bir hemşerimizin derdine DEVA olacağız.”

Yorumlar