Anasayfa /  Güncel

Deprem uzmanı Naci Görür'den korkutan uyarı !

Deprem Uzmanı Görür, Malatya’da meydana gelen deprem ile birlikte Doğu Anadolu Fay hattında kırılma yaşandığını ve depremin Maraş’ı etkileyeceğini belirtti.

Abone ol
Abone ol 27 Şubat 2020 20:58

Deprem Uzmanı Naci Görür, Malatya’da dün meydana gelen ve Şanlıurfa, Elazığ, Tunceli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Adıyaman illerinde de hissedilen 5,1 şiddetindeki depremi değerlendirdi.

Depremin artçı olmadığını ve yeni bir deprem olduğuna dikkat çeken Naci Görür, Doğu Anadolu Fay hattında kırılmaya neden olduğunu söyledi. Görür, “Tahminim kırık artık Maraş’ı etkileyecek. Malatya bundan sonra ne zaman olacağını bilemediğimiz komşu depremini hissedecek” dedi.

Twitter’dan depreme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Görür, şunları ifade etti:

“Muhtemelen bu deprem yeni bir deprem, artçı falan değil. Sivrice-Çelikhan arasındaki fay kolunun daha önce Elazığ depremiyle kırılmayan batı kesimi kırıldı.

Doğu Anadolu Fayı bu kesimde kırılmayan yerleri kırıp temizliyor. Tahminim kırık artık Maraşı etkileyecek Pazarcık segmanına dayandı veya bir başka yeni ve küçük bir depremle dayanacak. Malatya bundan sonra ne zaman olacağını bilemediğimiz komşu depremini hissedecek. Tabii bunu söylerken DAF’ın dışındaki Sürgü, Malatya ve Ovacık Faylarını hesaba katmıyorum.”

Yorumlar