Anasayfa /  Foto Galeri

Darüşşafaka’da ilk ders zili bu yıl depremden etkilenen öğrenciler için de çaldı

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Darüşşafaka, 1.000’e yakın öğrencisiyle yeni ders yılının açılışını yaptı. Bu yıl Darüşşafaka’ya başlayan 104’ü deprem bölgesinden 225 yeni öğrenci için de ilk ders zili çaldı.

Darüşşafaka’da ilk ders zili bu yıl depremden etkilenen öğrenciler için de çaldı - Sayfa 1

DARÜŞŞAFAKA’DA İLK DERS ZİLİ BU YIL DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİLER İÇİN DE ÇALDI

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Darüşşafaka, 1.000’e yakın öğrencisiyle yeni ders yılının açılışını yaptı. Bu yıl Darüşşafaka’ya başlayan 104’ü deprem bölgesinden 225 yeni öğrenci için de ilk ders zili çaldı.

Darüşşafaka’da ilk ders zili bu yıl depremden etkilenen öğrenciler için de çaldı - Sayfa 2

Darüşşafaka, her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim alanında yeni başarılarla dolu bir yılın kapılarını aralıyor. Anne ve/veya baba kaybı yaşamış, maddi durumu yetersiz öğrencilere 8 yıl tam burslu, yatılı kolej eğitimi veren Darüşşafaka, Türkiye’nin her köşesinden 1.000’e yakın öğrenciyle 2023-2024 eğitim ve öğretim yılını 11 Eylül Pazartesi günü Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törenle açtı. Bu yıl Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na başlayan 104’ü deprem bölgesinden olmak üzere toplam 225 öğrenci de Darüşşafaka’daki 8 yıllık ücretsiz ve yatılı eğitim yolculuğuna başladı.

Darüşşafaka’da ilk ders zili bu yıl depremden etkilenen öğrenciler için de çaldı - Sayfa 3

Deprem bölgesinden 104 çocuk, artık Darüşşafakalı…

Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinin ardından bölgeden 100 öğrenci alacağını açıklayan Darüşşafaka, kamuoyuna verdiği sözü tuttu. Yeni eğitim ve öğretim yılında deprem bölgesinden 104 öğrenci, Darüşşafaka çatısı altında eğitimine başladı.

Darüşşafaka’da ilk ders zili bu yıl depremden etkilenen öğrenciler için de çaldı - Sayfa 4

Darüşşafaka, burs ve uzaktan eğitim desteği ile kontenjanını depremzede çocuklar için artırdı

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla tam 160 yıldır faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, “Darüşşafaka olarak bu yıl depremden etkilenen çocuklarımıza iyi bir eğitim imkânı sağlamak için kontenjanımızı artırdık. Her yıl aldığımız ortalama 120 öğrenciye ek olarak, bu yıl deprem bölgesinden de 104 çocuğumuza şefkat yuvamızın kapılarını açtık. Bunun yanı sıra 21 Mayıs’ta yaptığımız sınavımıza katılan ancak Okulumuzda eğitim hakkı elde edemeyen yine deprem bölgesinden 100 öğrenciye de burs ve uzaktan eğitim desteği vermeyi planlıyoruz. Böylelikle çocuklarımız eğitimlerini bulundukları illerde Cemiyetimizin desteğiyle sürdürecekler.” bilgisini verdi.