Anasayfa /  Politika

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ÖSO’ya gidenleri deşifre ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ÖSO’ya gidenleri deşifre ettiler

Abone ol
Abone ol 29 Kasım 2015 02:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde belediye başkanlığını ziyareti öncesinde belediye binası önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmada gündemdeki konulara değindi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan bölümler:

MİT TIRLARI

“Adeta böyle kümes gibi yerlerde mahkemeler vardı. Şimdi her tarafta sarayları kurduk. Yargıda sıkıntımız var mı? Var. Yargıdaki bu sıkıntıyı aşacağız. En önemli sıkıntıyı kimlerle yaşadık, Paralel Yapı'yla yaşadık. Bu ülkede, Paralel Devlet Yapılanması'nı kurmak suretiyle, devletin Milli İstihbarat Teşkilatını (MİT) kontrol altına almak suretiyle, kalkıp da MİT'in yaptıklarını dünyaya bir ajan, bir casus marifetiyle bunlar sinyallediler.” "Ama bunlar maalesef MİT tırlarını durdurmak suretiyle ve bunların içerisinde ne var ne yok bunları kontrol etmek suretiyle, bir ajan marifetiyle bunları dünyaya duyurdular. Ondan sonra ne dediler. Dediler ki 'Bunlar terör örgütüne işte silah veriyorlar'. Bayırbucak Türkmenleri'ne giden tüm insanı yardımları bu şekilde deşifre ettiler. Özgür Suriye Ordusu'na gidenleri bu şekilde deşifre ettiler. Ne yaparlarsa yapsınlar, tuttu mu? Çekirge bir sıçradı, iki sıçradı, üç sıçradı, bitti. Bu mücadele onlarla da devam edecek. Hak hakim olacak merak etmeyin."

‘ŞİMDİ KAÇIYORLAR’

"Neler yaptılar neler. Bitti mi? Bitmedi. Daha yapacağımız çok iş var. Ama bak şimdi kaçıyorlar. İmamlar kaçıyor imamlar. İmam kaçar mı? Ama bunlarınki kaçıyor. Niye, çünkü bunlar mihrapta imamlık yapmadılar, başka yerde yaptılar bu işi. Herkesin haremine girdiler, dinlediler, gözetlediler. Bunları yaptılar. Başbakanım, başbakan olarak benim ofisimi dinlediler, evimi dinlediler, böcek yerleştirdiler. Bunları yaptılar. Ondan sonra yine bunların ne yazık ki ortaklaşa hareket ettikleri tiplerde bunları yine güvence altına aldı. Fakat kurtulamayacaklar. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Hatırlayın ne demiştim. 'İnlerine gireceğiz' demiştim. Girdik mi? Girdik. Şu anda devletimiz, gereği neyse hukuk içerisinde bunu yerine getirmektedir. Yerine de getireceğiz."

İŞ MAKİNELERİ YAKILIYOR

"Şimdi terörü görüyorsunuz değil mi, şimdi bu terör Doğu'da, Güneydoğu'da yaktı, yıktı, her tarafı mahvetti. Değerli kardeşlerim düşünebiliyor musunuz bir taraftan barış diyorsun, bir taraftan demokrasi diyorsun, bir taraftan özgürlük diyorsun, öbür taraftan gelip belediyenin araç gereçleriyle sokakları, kanalları açıyorsun. Bununla kalmıyorsun, oradaki müteşebbislerin, girişimcilerin yatırımlarındaki iş makinelerini yakıyorsun, belediyelerin otobüslerini yakıyorsunuz, iş adamlarını tehdit ediyorsunuz, şu kadar haraç vereceksin diyorsun ve bu iş adamları orada durur mu? Bu iş adamları çalışır mı? Ne yapıyorlar, terk ediyorlar. Ondan sonra Güneydoğu'da işsizlik var, diyorsun. Tabi ki işsizlik olur, yatırım olmazsa ne olacak, işsizlik olacak. Belediyelerin iş makineleriyle bu kanalları açanlar bunun bedelini ödeyecekler, bunu söylüyorum. Çünkü bu araçlar atık su kanalı açmak için var, içme suyu kanalı açmak için var, bunlar ortadaki pislikleri, şunu bunu temizlemek için var, orada kalkıp da kanal aç, içine bomba yerleştir, ondan sonra patlat, ondan sonra insanların ölümüne neden ol, şehitlerimize vesile ol, böyle bir şeye fırsat veremeyiz." CAZİBE MERKEZİ OLDUK "Artık Türkiye bir cazibe merkezi haline geldi ve daha da iyi olacak. Hiç endişe etmeyin, enerjide attığımız adımlar ortada, eskiden 'su akar Türk bakar' deniliyordu, ama şimdi 'su akar Türk yapar' deniliyor. Zira hidroelektrik santrallerle enerji üretiyoruz, termik santrallerle kömürü boşa harcamıyoruz, enerji üretiyoruz. Hamdolsun rüzgarımızı hele hele bu bölgelerde rüzgar enerji santralleriyle iyi değerlendiriyoruz. Şimdi güneş enerjisine başlıyoruz, güneş enerjisinde de çok ciddi yatırımlar var. Yenilenebilir enerjiyle artık ısınan bir Türkiye var ve daha iyi olacak." "Hamdolsun 1 Kasım'da yeni hükümeti kurdunuz ve istikrara güvene oy verdiniz. Yarın güvenoylaması yapılacak. Böylece süratle Pazartesi'den itibaren elleri kolları sıvayarak, yasama organı, yürütme hep birlikte bu çalışmayı inşallah yürütecekler. Şu anda 2019'a kadar önümüzde bir hizmet süreci var, ama bizim hedefimiz neydi, 2023. 2023'e inşallah farklı gireceğiz, yerel hizmetleriyle merkezi yönetimle bunları başaracağız. Siz bu desteğinizi sürdürdüğünüz sürece, bilesiniz ki evelallah bu millet ayağa kalktı, artık sıçramasını yaptı, hızla yoluna devam ediyor."

Etiketler Cumhurbaşkanı
Yorumlar