Anasayfa /  Politika /  Ak parti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile yaptığı görüşmeyi açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Dün akşam yine görüştük, gayet müspet bir görüşme oldu. Trump ile görüşmemiz umut verici niteliktedir. Suriye'den tümüyle çekileceğini ve DEAŞ artıklarıyla mücadeleyi bize bırakacağını açık dille ifade etti. Tarafımızdan oluşturulacak güvenli bölge kendisi tarafından da ifade edildi" dedi.

Abone ol
Abone ol 15 Ocak 2019 12:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4'ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.

31 Ocak'ta resmi başlangıcını başlatacağız

31 Ocak'ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.

Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

Sıkıntılar elbette var. Ama aksaklıkların hiçbiri Türkiye'yi hedeflerinden uzaklaştıracak hususlar değildir.

Layık olanı kenara koymadık

Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.

Biz Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz'da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Nuri Demirağ'ın önünün nasıl kesildiğinin bilmezsek şu anda milli Savunmada verdiğimiz uğraşların önemini milletimize nasıl izah edebiliriz?

Demokrasi içinde iktidara gelmeyi akıllarına bile getirmiyorlar. Milletin önüne koydukları hiçbir projeleri vaatleri yok. Umutlarını Sadece şahsımın ve AK Parti’nin herhangi bir şekilde ayağının tökezlemesine bağlamışlar.

Sıkıntılar elbette var ama aksaklıkların hiç birisi Türkiye'yi hedeflerinden uzaklaştıracak hususlar değildir.

Biz teröristleri bu ülkede asla barındırmayacağız

Tüm dünyaya sesleniyorum. Ülkemize gelen bütün bu mülteciler içerisinde sadece Suriye'den değil, Irak'tan da gelenler var. Biz Keldanileri, Ezidileri, Kürtleri, Arapları ülkemizde misafir ettik. O dönemde 500 bine yakın mülteciyi misafir ettik. Şimdi de Araplar ağırlıklı olmak üzere 300 bine yakın Kürt kardeşimizi misafir ettik. Hala ediyoruz. Biz teröristlere kapılarımızı kapattık. Biz teröristlere kapılarımızı kapattık. Biz teröristleri bu ülkede asla barındırmayacağız. Biz terörle el ele gezemeyiz. Biz teröristlerde birlikte olamayız.

YPG/PYD, DEAŞ asla yakınımıza sokulamaz. Onları nasıl çukurlara gömdüysek, sınırlarımız dışında da o çukurlara gömeriz. Zeytin Dalı'nda, Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysak, attıkları adımları yüzlerine çaldık. Bu sıkıntıları da çözecek İdlib'i huzur ve güven beldesi haline getireceğiz.

Trump ile müspet bir görüşme yaptık

Geçtiğimiz ay tam sahaya çıkmak üzere hazırlıklarımızı son kez gözden geçirirken Sayın Trump'la görüştük. Sayın Başkan, ABD'nin Suriye'deki askerlerini çekeceğini, DEAŞ artıklarıyla mücadeleyi Türkiye'ye bırakacaklarını bize ifade etti. Biz de Fırat Kalkanı'nı hatırlatarak, Suriye'de DEAŞ'la mücadelenin önceliğimiz olduğunu belirttik. Askeri harekatımızı beklemeye aldık. Arada bazı çatlak sesler çıkıyordu. Biz bunları çok da önemsemiyorduk.

Dün sayın Trump'ın kişisel sosyal medya hesabından verilen bir takım mesajlar doğrusu beni ve arkadaşlarımı üzdü. Hemen harekete geçtik. Dün telefonda bu meseleleri tekrar konuştuk, gayet müspet bir görüşme oldu. Kendisi Amerikan askerlerinin Suriye'den çekilme kararını bir kez daha teyit etti. Trump ile görüşmemiz umut verici niteliktedir. Trump çekilme kararını bir kez daha teyit etti. Tarafımızdan oluşturulacak güvenli bölge kendisi tarafından da ifade edildi.


Yorumlar