Anasayfa /  Foto Galeri

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, market fiyatları makul seviyelere indirilecek çalışma başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, market fiyatları makul seviyelere indirilecek çalışma başladı! Zincir marketlerin fahiş fiyat uygulamasına Tarım Kredi Kooperatifleri dur diyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla, kooperatife bağlı şube sayısı arttırılıyor. Bu adımla gıda fiyatlarının makul seviyeye geleceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, market fiyatları makul seviyelere indirilecek çalışma başladı! - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, market fiyatları makul seviyelere indirilecek çalışma başladı!

Zincir marketlerin fahiş fiyat uygulamasına Tarım Kredi Kooperatifleri dur diyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla, kooperatife bağlı şube sayısı arttırılıyor. Bu adımla gıda fiyatlarının makul seviyeye geleceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, market fiyatları makul seviyelere indirilecek çalışma başladı! - Sayfa 2

Özellikle koronavirüs salgını sonrası ortaya çıkan talebi fırsat bilerek kimi zincir marketlerde fahiş fiyata gidildi.  Vatandaşın cebini hedef alan zincir marketlere karşı adım atılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin şube sayısının yıl sonuna kadar 500'e çıkarılması talimatını verdi. Tarım Kredi Kooperatifleri sayesinde çiftçi de vatandaş da kazanacak. Zincir marketlere ise 5 yasak yolda. İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, market fiyatları makul seviyelere indirilecek çalışma başladı! - Sayfa 3

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı: Son aylarda dolardaki artış bahane edilerek tüketicilerin temel gıda ürünlerine yansıtılan zamlar ve gramaj oyunlarıyla gerçekleştirilen gizli zamlar, asgari ücretlinin aldığı zam farkını daha hesabına geçmeden eritince vatandaşların şikayetleri devletin en üst seviyesine kadar ulaştı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, market fiyatları makul seviyelere indirilecek çalışma başladı! - Sayfa 4

"Aslında 6502 sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanun ve bu kanuna göre yürürlüğe konulan ikincil mevzuatta bu konularda açık hükümler bulunuyor."