Anasayfa /  Foto Galeri

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte koronavirüs salgınına ilişkin alınan yeni tedbirler

Türkiye'de son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 68 kişi yaşamını yitirdi. Salgın devam ederken Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte koronavirüs salgınına ilişkin alınan yeni tedbirler - Sayfa 1

Koronavirüs salgınına ilişkin alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, denetimlerin sıkılaştırılacağını, uygulanan cezaların ise kamuda yapılacak işlemler öncesinde ödenmiş olmasının mecburi hale getirileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte koronavirüs salgınına ilişkin alınan yeni tedbirler - Sayfa 2

İşte koronavirüs salgınına karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kovid-19 hastalığıyla mücadelede yeni safhaya geçtik" sözleriyle açıkladığı yeni tedbirler:

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte koronavirüs salgınına ilişkin alınan yeni tedbirler - Sayfa 3

Son dönemde vaka ve hasta sayılarında yaşanan artış hiç şüphesiz hepimizi üzüyor. Milletimizi bir kez daha temizliğe dikkat etme, maske kullanımı ve fiziki mesafe hususlarına riayete davet ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte koronavirüs salgınına ilişkin alınan yeni tedbirler - Sayfa 4

Virüs taşıdığını bildiği halde evinde izole halde kalmak yerine sokağa çıkan, işine giden, diğer insanlarla bir araya gelen herkes hem yasal olarak suç işlemekte hem de büyük vebal altına girmektedir.