Anasayfa /  Politika

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşma sırası nasıl ve ne zaman olacak?

14 Mayıs için nefesler tutulurken gözler Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmasına çevrildi. Siyasi partiler, 7 Mayıs Pazar günü ve 13 Mayıs Cumartesi günü TRT ekranlarından propaganda konuşmalarını gerçekleştirecek. Adayların konuşma sırası YSK kura çekimi ile belirlendi. Peki, Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşma sırası nasıl olacak?

Abone ol
Abone ol 28 Nisan 2023 17:20

Siyasi partiler, 7 Mayıs Pazar günü ve 13 Mayıs Cumartesi günü TRT ekranlarından propaganda konuşmalarını gerçekleştirecek. Bu kapsamda ise merak edilen konular arasında "Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşma sırası nasıl ve ne zaman olacak?" soruları yer alıyor. İşte Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmalarına dair tüm detaylar.

Adayların propaganda konuşma sırası nasıl olacak?

Cumhurbaşkanı adayları ile siyasi partilerin 7 Mayıs Pazar günü ve 13 Mayıs Cumartesi günü TRT ekranlarından yapacakları 10'ar dakikalık propaganda konuşmalarının yayın sıraları YSK'daki kura çekimi ile açıklandı. 

Buna göre; TRT'deki birinci programın ilk konuşmasını Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci konuşmasını Sinan Oğan, üçüncü konuşmasını Muharrem İnce ve son konuşmasını Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

İkinci programda ise sırasıyla; Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Recep Tayyip Erdoğan konuşacak.

Siyasi partilerin konuşma sırası da belli oldu 

YSK tarafından siyasi partilerin yapacakları propaganda konuşmaları da kurayla belirlendi. Buna göre sırasıyla;

Yeniden Refah Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, Adalet Partisi, Güç Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Hak ve Özgürlük Partisi, Adalet Birlik Partisi, Memleket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Milli Yol Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yenilik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Zafer Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Millet Partisi, Sol Parti ve Genç Parti temsilcileri 10'ar dakikalık konuşma yapacak.

Yenilik Partisi, Anavatan Partisi, Adalet Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Millet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, Vatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Memleket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Yeniden Refah Partisi, Milli Yol Partisi, Sol Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Zafer Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Adalet Birlik Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi temsilcileri konuşacak.

Yorumlar