Anasayfa /  Foto Galeri

Covid-19'dan koruyan hastalık açıklandı! Şoke eden keşif...

İngiltere'de yapılan bir araştırmada, soğuk algınlığının koronavirüse karşı koruma sağladığı belirlendi. Çalışmanın yazarlarından Dr. Rhia Kundu, ''Bu yalnızca bir çeşit koruma şeklidir ve kimsenin tek başına buna güvenmemesi gerektiğini vurgularım.'' diyerek aşı çağrısında bulundu.

Covid-19'dan koruyan hastalık açıklandı! Şoke eden keşif... - Sayfa 1

İngiltere’de yapılşan yeni bir araştırmaya göre, soğuk algınlığı geçirmenin Covid'e karşı koruma sağlayabileceği açıklandı.

Covid-19'dan koruyan hastalık açıklandı! Şoke eden keşif... - Sayfa 2

Imperial College London’dan yapılan yazılı açıklamada, Nature Communications akademik dergisinde yayımlanan ve Imperial College London araştırmacıları tarafından yönetilen çalışmanın, İngiltere’de çoğu insanın henüz enfekte olmadığı ve SARS-CoV-2'ye karşı aşılanmadığı Eylül 2020'de başladığı belirtildi.

Covid-19'dan koruyan hastalık açıklandı! Şoke eden keşif... - Sayfa 3

Açıklamaya göre çalışma, PCR ile doğrulanmış enfekte olan biriyle yaşayan ve bu nedenle virüse maruz kalmış 52 kişiyi içeriyor.

Covid-19'dan koruyan hastalık açıklandı! Şoke eden keşif... - Sayfa 4

Katılımcılar, enfeksiyon geliştirip geliştirmediklerini belirlemek için başlangıçta, 4 ve 7 gün sonra PCR testleri yaptırdılar. 52 katılımcıdan virüse maruz kaldıktan sonraki 1-6 gün içinde kan örnekleri alındı. Bu, araştırmacıların, önceki soğuk algınlığı corona virüs enfeksiyonlarının neden olduğu önceden var olan T hücrelerinin seviyelerini analiz etmelerini sağladı.