Anasayfa /  Politika

Çöp topladığı iddia edilen kadın Kılıçdaroğlu'ndan şikayetçi oldu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında gösterdiği fotoğraftaki "çöpten yiyecek toplayan kadın"ın, sokak hayvanlarına vermek üzere konteynerden atık gıda maddeleri aldığı ortaya çıktı. Dört çocuk annesi Aysun Demir, "Sokak hayvanları için çöp konteynerlerinden atık toplamaya devam edeceğim" diyerek, "Ben aç değilim, maddi durumum gayet iyi.

Abone ol
Abone ol 22 Şubat 2019 15:52

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında gösterdiği fotoğraftaki "çöpten yiyecek toplayan kadın"ın, sokak hayvanlarına vermek üzere konteynerden atık gıda maddeleri aldığı ortaya çıktı. Dört çocuk annesi Aysun Demir, "Sokak hayvanları için çöp konteynerlerinden atık toplamaya devam edeceğim" diyerek, "Ben aç değilim, maddi durumum gayet iyi. Benim dört katlı evim var" dedi. Demir'in avukatı, Kılıçdaroğlu'ndan şikayetçi olduklarını ve tazminat davası açacaklarını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Şubat'taki grup toplantısında fotoğrafını gösterdiği "çöpten yiyecek toplayan kadın"ın, sokak hayvanları için çevredeki iş yerlerinin konteynere bıraktığı gıda maddelerini alan Aysun Demir olduğu ortaya çıktı

Merkez Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi Ertaş Caddesi'nde yaşayan dört çocuk annesi 54 yaşındaki Aysun Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, çöp konteynerinden sokak hayvanları için yiyecek toplamaktan asla utanmadığını söyledi.

Keşke Kılıçdaroğlu bana sorsaydı

Çevredeki iş yerlerinden çıkan yiyecek atıklarının konteynerlere atıldığını belirten Demir, şöyle devam etti:

"Ben de onları alıp sokak hayvanlarına veriyorum. Sokak hayvanları için çöp konteynerlerinden atık toplamaya devam edeceğim. Gelip çeksinler. Kılıçdaroğlu, beni yok yere rencide ettiğinin farkında değil mi? Keşke bana gelip 'Aç mısın?' diye sorsaydı. Ben aç değilim, maddi durumum gayet iyi. Benim dört katlı evim var. Allah şükür ki kimseye ihtiyacım yok. Kılıçdaroğlu'na karşı hakkımı sonuna kadar arayacağım. Kılıçdaroğlu beni ihtiyaç sahibi gibi göstermeye utanmadı mı? Çok üzüldüm hatta intiharı bile düşündüm. Çocuğum üzüntüden okula gidemedi. Kılıçdaroğlu bunları düşünmedi mi? Benim fotoğraflarımı neden elinde sallıyor? Hukuki süreci başlattım. Kılıçdaroğlu'ndan alacağım tazminatla sokak hayvanlarına barınak yapacağım."

Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini ve başarılı olmasını istediğini dile getirdi.

"CHP Genel Başkanı'nı kınıyorum"

AK Parti'nin Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında gösterdiği fotoğrafla, bir algı operasyonuyla Türkiye'yi ve Eskişehir'i kötü göstermeye çalıştığını öne sürdü.

Kılıçdaroğlu'nun gösterdiği fotoğraftaki kadının Aysun Demir olduğunu aktaran Doğan, şunları kaydetti:

"Çekilen fotoğrafta çöp konteyneri ve yanında üç kap bulunuyordu. Aysun Demir teyzemiz, Emek Mahallesi Ertaş Caddesi'ndeki dört katlı apartmanda oturuyor. Allah'a şükür geçimini çok rahat şekilde sağlıyor.


Yorumlar