Anasayfa /  Foto Galeri

Çin'den bugüne dek yapılan en ürkütücü Corona virüs açıklaması

Dünyanın dehşet içinde izlediği corona salgınında 'son dakika' gelişmeleri peş peşe yaşanırken, virüsün ortaya çıktığı Çin'den bugüne dek yapılan en ürkütücü açıklama geldi. Yetkililer, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 1359'a yükseldiğini duyurdu. 12 Şubat sonu itibarıyla açıklanan bu rakam, corona virüsüne bağlı olarak bir gün içerisinde 242 kişinin hayatını kaybettiği anlamına geliyor.

Çin'den bugüne dek yapılan en ürkütücü Corona virüs açıklaması - Sayfa 1

242 ölümün tamamının virüsün ‘merkez üssü’ olan Wuhan’ın bağlı olduğu Hubei bölgesinde gerçekleştiği açıklandı. 12 Şubat 2020 tarihi, ‘Covid-19’ olarak adlandırılan corona virüsünün en ölümcül günü olarak kayıtlara geçti.

Çin'den bugüne dek yapılan en ürkütücü Corona virüs açıklaması - Sayfa 2

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin aktardığı habere göre; Hubei bölgesinde teşhis için yeni klinik yöntemler kullanılmaya başlandı. Bu da tespit edilebilen vaka sayısında ciddi bir artış görülmesini sağladı.

Çin'den bugüne dek yapılan en ürkütücü Corona virüs açıklaması - Sayfa 3

Vakaların yüzde 80’inden fazlasının görüldüğü Hubei’de şimdiye kadar riboniükleik asit (RNA) testinin sonuçları kabul ediliyordu. Fakat artık bilgisayarlı tomografi ile akciğer görüntülemesi de yapılıyor.

Çin'den bugüne dek yapılan en ürkütücü Corona virüs açıklaması - Sayfa 4

Çinli yetkililer Hubei’de corona virüsüyle enfekte olan 14 bin 840 hasta daha belirlendiğini açıkladı. Bu rakamla birlikte ülkedeki toplam vaka sayısı yaklaşık 60 bine, ölü sayısı ise 1359’a yükseldi.