Anasayfa /  Politika

CHP'li vekilden bomba iddia: Erdoğan aday olmayacak, söylentiler var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla 15 CHP'li vekil Tunceli'ye çıkarma yaptı. Esnaf ve halkla bir araya gelen vekiller vatandaşın sorunlarını dinledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'tan ise bomba bir iddia gündeme geldi: Tayyip Erdoğan aday olmayacak diye Ankara’da söylentiler var.

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 09 Haziran 2022 15:17

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve beraberindeki 15 milletvekili Tunceli'ye geldi.

Burada partililerle bir araya gelen heyet daha sonra Sanat Sokağı'na geçti.

Kalabalık heyet daha sonra esnaf ve halkla bir araya geldi.

Burada açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun hemşehrilerine çok selamı var. Biz CHP olarak Türkiye’nin dört bir yanında çalışma yürütüyoruz. Bugün 15 milletvekili ve parti meclisi üyesi arkadaşlarımızla birlikte Tunceli’ye geldik. Şu saatlerde genel başkanımız 25 milletvekiliyle Ordu’da. Ülke çok kötü durumda, ekonomi bitmiş durumda. Her gün zam geliyor. Akşam yatıyorsunuz zam, sabah kalkıyorsunuz zam. İktidarlar içerisinde milletini düşünmeyen bu kadar zam yapan bir iktidar olmamıştır. Bunu yaparken yanında bir komedyen var biliyorsunuz o da Maliye Bakanı Nebati. Bakan mı, sitcomcu mu, komedyen mi, bilmiyorum. Bazen düşünüyorum Bakan Nebati’yi alsalar Maliye Bakanlığı koltuğundan, Güldür Güldür'e götürseler bire bir yapar. Geçen sene göreve geldikten 25 gün sonra 21 Aralık'ta bir açıklama yaptı. Dedi ki; şöyle gözlerinizi kapatın altı ay uyuyun, uyandıktan sonra başka bir Türkiye olacak. Altı ayın dolmasına 18 gün var. Ey Nebati, hala uyuyor musun? Her şey kötüye gidiyor sen hala uyuyor musun?" dedi.

ERDOĞAN ADAY OLMAYACAK İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim kararı alarak adaylığını açıklamasının ardından Millet İttifakı'nın adayını açıklayacağını ifade eden Öztunç, "Erdoğan, genel başkanımıza ikide bir diyor ya 'Aday mısın?' diye. Erdoğan, sen aday mısın? Tayyip Erdoğan aday olmayacak diye Ankara’da söylentiler var. Hadi çık açıkla Erdoğan; cumhurbaşkanı adayı mısın değil misin? Aday sen misin yoksa damadın mı? Damadınsa hangi damadın aday? Ya da sen çekilip Bahçeli’yi mi aday göstereceksin? Bu soruların devamı gelir. Erdoğan adayını açıklasın, seçim kararını alsın sandığını getirsin işte o zaman görecek Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kimmiş. Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı kim olacakmış görsün. Kararı alsın, adayı görsün" ifadelerini kullandı.

Tunceli ile ilgili de konuşan Ali Öztunç, "Tunceli, Türkiye’nin coğrafyası en güzel olan yerlerinden biri. Endemik türleri, vadileriyle, yaylalarıyla, inanç merkezleriyle gerçekten her yıl milyonlarca turisti çekebilecek bir bölge. Fakat hükümet ne yapıyor. Sahilleri, koyları ve ormanları sattılar. 128 milyar doları buharlaştırdılar, hazinede para bırakmadılar, şimdi gözünü Tunceli’ye dikti. Tunceli’yi maden sahalarına açıyorlar. Yüzün üzerinde maden ruhsatı verilmiş. Yazıktır, günahtır. Maden ruhsatını verdiğin yer inanç merkezi kardeşim. Bir toplumun kutsal gördüğü Munzur’a nasıl yaparsın bunu?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar