Anasayfa /  Politika /  Chp

CHP Milletvekili Mahmut Tanal: İGDAŞ personeli Binali Yıldırım için çalışıyor

İGDAŞ personeli Binali Yıldırım için mi çalışıyor? CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İGDAŞ personelinin yardıma muhtaç ailelerin evlerini dolaşarak AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a oy istediğini iddia etti.

Abone ol
Abone ol 07 Haziran 2019 16:52

CHP Milletvekili Mahmut Tanal: İGDAŞ personeli Binali Yıldırım için çalışıyor

İGDAŞ personeli Binali Yıldırım için mi çalışıyor? CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İGDAŞ personelinin yardıma muhtaç ailelerin evlerini dolaşarak AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a oy istediğini iddia etti.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İGDAŞ personelinin yardıma muhtaç ailelerin evlerini dolaşarak AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a oy istediğini iddia etti. İGDAŞ, bu iddia üzerine ziyaretlerin periyodik empati ziyaretleri olduğunu açıkladı

Tanal, Twitter hesabından İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ’la ilgili kendisine gelen bir ihbarı paylaştı. Tanal’ın aktardığı iddiaya göre, İGDAŞ’ın imkanları, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyası için seferber ediliyor. Mahmut Tanal'ın paylaştığı iddia şu şekilde:

"İGDAŞ A.Ş Genel Müdürü bütün İGDAŞ’ı Kartal bölgesinde topluyor. Mühendislerin telefonlarına gelen mesajlarda 1,2,3 Haziran ve 7,8,9 Haziran tarihlerinde müdürler, şefler ve bir kısım personeller olacak şekilde ev ev dolaşıp (özellikle yardıma muhtaç insanların evlerinde) oy istiyorlar, AKP’nin verdiği şeyleri dağıtıyorlar (Gıda,eşantiyon vb)Seçime kadar devam edeceğine dair programlar ( hafta sonu tatilleri dahil) yapıyorlar. Görevlendirdikleri personellere mesaj atıyorlar. Çalıştırılan personellere fazla mesai ücretlerini başka yollarla ödeneceğini söylüyorlar.1 müdür 1 şef, 1 şef 1 mühendis,1 teknik personel gibi 2 li gruplar halinde görevlendirilen personele ayrıca kiralık sivil araçlar (igdaş logosu olmayan) tahsis edilmiş vaziyette. Anlaşılan İGDAŞ’ın bütün varlığını, İstanbul seçimlerini döndürebilmek için harcıyorlar, yazıktır günahtır tüyü bitmemiş yetimin hakkı var o paralarda var. İST Valisi @istanbulvalisi yapılanların hukuksuz olduğunu bilmenizi gereğini yapmanızı aksi takdirde peşini bırakmayacağım"
Yorumlar