Anasayfa /  Politika /  Chp

CHP Bolu belediye başkan adayı belli oldu!

CHP'de yerel seçimler öncesi sıcak saatler yaşanıyor. Belediye Başkan adayları açıklanmaya başlandı. Bunlardan biri de Bolu belediye başkan adayı olarak Tanju Özcan oldu. Peki, Tanju Özcan kimdir? CHP Bolu belediye başkan adayı Tanju Özcan kaç yaşında ve nereli? İşte Tanju Özcan hakkında derlediğimiz bilgiler...

Abone ol
Abone ol 18 Aralık 2018 17:56

Tanju Özcan kimdir, nereli ve kaç yaşında? CHP bugün partisinin meclis toplantısında Bolu belediye başkan adayını açıkladı. Oylama sonucu CHP Bolu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tanju Özcan oldu.

TANJU ÖZCAN KİMDİR

Tanju Özcan, 12 Aralık 1973'te Bolu'da doğdu. 

Evli ve bir çocuk babası olan Özcan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi veserbest avukat olarak çalıştı. Bolu Belediyesinde Belediye Meclis Üyeliği, Bolu spor Yöneticiliği görevleri yapan Özcan, CHP Bolu Merkez İlçe ve CHP Bolu İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde CHP Bolu Belediye Başkan Adayı oldu. 

Özcan, 22 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde gelerek Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi oldu. 24.dönemde TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 25. dönemde Cumhuriyet Halk Partisinden Bolu Milletvekili seçildi.


Yorumlar