Anasayfa /  Foto Galeri

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den son dakika sağanak uyarısı!

Meteoroloji'den önemli uyarı: Sıcaklıklar, yurt genelinde 5-10 derece düşüyor. 5 bölgemizde bugün sağanak yağış bekleniyor. Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2 ve üzerinde) sağanak tahmin ediliyor. İşte illerimizde tahmin edilen sıcaklıklar ve hava durumu

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den son dakika sağanak uyarısı! - Sayfa 1

Hava durumu tahminleri ile son dakika uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Marmara'nın kuzeydoğusu, (Amasya, Çorum hariç) Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile bu akşam ilk saatlerde Kahramanmaraş çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Zonguldak, Bartın, Ordu ve Trabzon ile Kastamonu'nun kıyı, Sinop'un batı, Samsun'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Giresun'da çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 kg/m²), Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı (100 kg/m² üzeri) olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den son dakika sağanak uyarısı! - Sayfa 2

MARMARA İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede parçalı, yer yer çok bulutlu hava bekleniyor.

Bu gece ve sabah, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova kuzey çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Bölgedeki sıcaklıkların mevsim normallerinin 2-4 derece altında olması öngörülüyor.

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den son dakika sağanak uyarısı! - Sayfa 3

HAVA NASIL OLACAK? 
MARMARA
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri ile Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'nin kuzey çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara'nın güneyinde kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 22°C, 28°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzeydoğu çevreleri bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 20°C, 26°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 16°C, 24°C
Parçalı bulutlu

KOCAELİ 18°C, 26°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den son dakika sağanak uyarısı! - Sayfa 4

EGE
Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 12°C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 24°C, 32°C
Az bulutlu ve açık

MANİSA 21°C, 32°C
Az bulutlu

MUĞLA 18°C, 33°C
Az bulutlu ve açık